UWAGA!

Aresztują posłankę?

Elbląski sąd zdecydował, że wystąpi do marszałka Sejmu o zgodę na tymczasowe aresztowanie posłanki Danuty Hojarskiej.

Sąd uzasadnił, że posłanka oskarżona o fałszowanie dokumentów, przepustek na widzenia w areszcie śledczym, notorycznie nie pojawia się na rozprawach, co uniemożliwia prowadzenie procesu. Według sędziny Ewy Mazurek ta sytuacja może być nawet precedensem.
     - Wydaje mi się, że do aż do tak ostatecznych środków sąd bardzo rzadko musi sięgać, bo zazwyczaj są inne środki dyscyplinujące, które stosują i kluby poselskie, i marszałek i zazwyczaj posłowie stawiają się na rozprawach, a jeżeli nie, to usprawiedliwiają w sposób wiarygodny swoją nieobecność - powiedziała Ewa Mazurek, rzeczniczka elbląskiego sądu.
     To była już trzecia rozprawa, na którą nie stawiła się posłanka Hojarska. Teraz tylko od decyzji Sejmu zależy, czy poseł, chroniony immunitetem, będzie mógł zostać tymczasowo aresztowany.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie dziwie się że ktoś taki postepuje tak czy inaczzej, dziwie się kto na nią głosowaL???????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2002-05-15)
 • No jeszcze trochę i szlachetna Aśćka Hojarska zaaresztuje tyn Sund i bedzie po kłopocie - bo tak się un mniota i mniota aż przykro patrzeć, jak to czyni BIDULEK.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-05-15)
 • Ale jak ją aresztują to Komisja Sprawiedliwości do której należy nie będzie mogła działać.
 • NARESZCIE !!!! NARESZCIE !!! NARESZCIE !!! NARESZCIE !!! NARESZCIE !!! NARESZCIE !!! NARESZCIE !!! NARESZCIE !!! NARESZCIE !!! NARESZCIE !!! NARESZCIE !!! NARESZCIE !!!.
 • ...SĄD SIĘ WZIĄŁ ZA TAKĄ POSŁANKĘ - NYGUSA. SAMA POWINNA USTĄPIĆ GDYBY MIAŁA TROCĘ WSTYDU. ALE LEPIEJ SIĘ TRZYMAĆ PAZURAMI STOŁKA I BYĆ WICEPRZEWODNICZĄCĄ KOMISJI SPRAWIEDLIWOŚCI !!! O ZGROZO !!!!
 • Myślę że, nie tylko posłanka Hojarska trzyma się kurczowo stołka. Popatrzmy na elitę SLD.
 • Tu raczej wchodza ambicje kogos z sadownictwa. Popatrzmy na przestepstwo poslanki: sfalszowany podpis pod przepustka. A gdzie sciganie z cala moca prawa np za morderstwa w Zamechu w latach 1956. Nazwiska przestepcow sa znane. Dla scislosci, nie jestem zwolennikiem Samoobrony, lecz trzeby wywazyc srodek ciezkosci w sciganiu przestepstw w Polsce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obserwator(2002-05-16)
 • Zakladam taki scenariusz. Osoba podpisujaca sie jako MATT zostaje poslem (poslanka) Ziemii Elblaskiej. Ktos chce go wykonczyc, lecz MATT jest czysty. Lecz pewnego dnia wszedl on jedna noga na przejscie dla pieszych przy czerwonym swietle. Mandat, wniosek do Sejmu o odebranie immunitetu. Jak sie chce MATT-a zalatwic to sie zawsze cos znajdzie. No nie MATT? Dlatego pisz objektywnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2002-05-16)
 • WYBORCO ! PISZESZ BARDZO KIEPSKIE SCENARIUSZE. POZA TYM CHYBA JESTEŚ BARDZO MOCNYM FANEM PSEUDO- POSŁANKI-NYGUSA HOJARSKIEJ A JUŻ NAPEWNO SAMOOBRONY.
 • ...A ZE STOPĄ SIĘ ZUPELNIE ZGADZAM.
Reklama