UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Arteterapia ze Światowidem

Elbląg, Arteterapia ze Światowidem

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” otrzymało dofinansowanie z Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych na realizację projektu „Azymut”. Jego celem podniesienie kompetencji kadry pracującej z osobami niepełnosprawnymi z województwa warmińsko-mazurskiego, regionu Sztokholm oraz obwodu kaliningradzkiego.

Arteterapia to terapia przy pomocy sztuki, to także wszelkie formy i metody pomocy terapeutycznej, przy których wykorzystuje się sztukę – rożne jej dziedziny lub wytwory, np. muzykę, rysunek, taniec, literaturę, dramę. W strukturach CSE „Światowid” działa ośrodek arteterapii, który ma za zadanie wspieranie działań aktywizujących osoby niepełnosprawne i z grup marginalizowanych.
       – Prowadzimy działalność edukacyjno-szkoleniową z zakresu arteterapii, organizując szkolenia ogólne i specjalistyczne dla pracowników instytucji oraz organizacji o profilu społeczno-kulturalnym i wolontariuszy – mówi Teresa Miłoszewska z CSE „Światowid”. – Mamy też bazę twórców niepełnosprawnych z regionu warmińsko-mazurskiego oraz podejmujemy działania promocyjne na ich rzecz.
       Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu od lat organizuje przedsięwzięcia kulturalne adresowane do osób niepełnosprawnych, takie jak Letnia Szkoły Edukacji Artystycznej czy Międzynarodowe Spotkania Artystyczne oraz szkolenia i warsztaty socjoterapeutyczne i z arteterapii dla otoczenia wspierającego osoby niepełnosprawne.
       – Celem ośrodka jest również prezentacja dobrych praktyk, promocja idei arteterapii oraz realizacja działań o charakterze integracyjnym realizowanych samodzielnie przez CSE lub we współpracy z placówkami edukacyjno-wychowawczymi, Warsztatami Terapii Zajęciowej, Środowiskowymi Domami Samopomocy i organizacjami pozarządowymi z terenu województwa warmińsko-mazurskiego – dodaje Teresa Miłoszewska.
       „Światowid” otrzymał właśnie dofinansowanie z Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych na realizację projektu „Azymut”. Program ten ma na celu podniesienie kompetencji kadry pracującej z osobami niepełnosprawnymi z województwa warmińsko-mazurskiego, regionu Sztokholm oraz obwodu kaliningradzkiego. Rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa do 30 września.
       – Nasze doświadczenia wskazują, że zarówno w instytucjach kultury, placówkach edukacyjno-wychowawczych oraz organizacjach pozarządowych pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych występuje duża rotacja kadry, a wśród osób pracujących przez długi okres w tak trudnych warunkach występuje proces wypalenia zawodowego – mówi Teresa Miłoszewska. – Dlatego też doskonalenie kadry terapeutycznej, wprowadzanie nowych form i metod pracy z osobami niepełnosprawnymi jest dla nas jednym z kluczowych zadań.
       Uczestnikami projektu będą pracownicy działalności merytorycznej i artystycznej w instytucjach kultury, nauczyciele, pedagodzy, terapeuci. Projekt będzie realizowany w formie szkoleń, warsztatów i praktyk. W trakcie jego trwania odbędą się również wizyty studyjne, podczas których uczestnicy projektu zapoznają się z modelami i systemami pracy obowiązującymi w instytucjach i organizacjach w Polsce, Szwecji i Rosji.
      
       Projekt „Azymut” jest finansowany z Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych – Wsparcie udzielone przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
      
      
      
Justyna Kozłowska-Dyrla, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Arteterapia kiedy będzie organizowany kurs?. Czy on nadaje formalnych kwalifikacji do prowadzenia arteterapii? Czy jest on płatny? Czyt ktoś ustosunkuje sie do zadanych pytań?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    ELstudent(2010-02-16)
Reklama