UWAGA!

Autentyczna opowieść 14-latki o przemocy w rodzinie

 Elbląg, Autentyczna opowieść 14-latki o przemocy w rodzinie
(fot. KMP Elbląg)

To tytuł nowej publikacji Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Ośmiostronicowa broszura to z jednej strony opowiadanie 14-letniej dziewczyny o tym, co działo się w jej domu, z drugiej zaś to informacja, jak postępować, by przerwać milczenie i przestać być ofiarą domowego oprawcy.

Broszura jest przeznaczona dla osób dorosłych, a jej treść została uzgodniona z psychologiem. Na pierwszych kilku stronach mamy podzieloną na kilka części opowieść 14-letniej dziewczyny o tym, co działo się w czterech ścianach mieszkania, w którym pijany ojciec dyktował warunki życia. W dalszej części znajdują się aspekty prawne dotyczące przemocy w rodzinie. Na końcu natomiast znajdziemy adresy i telefony elbląskich instytucji, do których mogą zwrócić się o pomoc osoby, które takiej przemocy doświadczają.
      
       Pamiętajmy:
       Dzieci wzrastające w domu przepełnionym przemocą są jej często zapomnianymi ofiarami. Przemoc domowa wyrządza dzieciom wiele poważnych szkód zarówno fizycznych jak i psychicznych, których skutki są odczuwane również w życiu dorosłym.
       W pomysł i wydanie broszury zaangażowani byli: asp. szt. Jarosław Graman, specjalista przeciwdziałania przemocy w rodzinie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Anna Olszewska – Prezes Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej, Małgorzata Łokuciewska –Żółkiewicz mediator Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej.
      
       „Dystrybucją” broszury zajmą się dzielnicowi, policjanci interweniujący w przypadkach przemocy domowej, będzie ona również dostępna w Elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej oraz w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama