UWAGA!

Badaj się, bo życie jest piękne!

 Elbląg, W marszu amazonek wzięło udział około pięciuset osób
W marszu amazonek wzięło udział około pięciuset osób (fot. Michał Skroboszewski)

Mimo bolesnych przeżyć są radosne i czerpią z życia pełnymi garściami Elbląskie amazonki już po raz 16. przeszły ulicami miasta głosząc hasło „Kocham Cię życie!”. Ponad pięćset osób ruszyło spod Urzędu Miejskiego i przemaszerowało pod Ratusz Staromiejski. Zobacz zdjęcia.

Na co dzień patrzą przez różowe okulary i to właśnie różowy jest symbolem walki, jaką toczą z chorobą. Chcą uświadamiać innych, jak ważne są badanie profilaktyczne i dlatego po raz kolejny amazonki ruszyły ulicami Elbląga, aby o tym przypomnieć.
       - Zdrowie to jest najcenniejsze, co mamy – mówiła Alicja Tomczyk, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek. – Tym marszem chcemy to pokazać, a przy okazji można przeprowadzić różnego rodzaju badania, także mammografię. Mamy tylko jedno życie, więc trzeba o nie dbać.
       - Jestem amazonką i biorę udział w tej akcji od początku – opowiada z uśmiechem Maja Prabucka. - Nie ma mowy, żeby mnie tu zabrakło. Chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważne są badania. Ja jestem tego przykładem. Przez przypadek zupełnie, badając coś innego, wykryto u mnie raka. Miałam wznowę po siedemnastu latach, ale nie załamuję się. Jestem z dziewczynami, które bardzo mnie wspierają, więc takie akcje są też dlatego potrzebne, żeby było się do kogo zwrócić, z kim porozmawiać.
       W marszu obok amazonek udział wzięły ich rodziny, przyjaciele, ale również było wiele młodzieży i mężczyzn. Do akcji włączyli się również zaprzyjaźnieni z amazonkami motocykliści z klubu Orzeł.
       - Moja mama jest amazonką, więc nie mogłoby mnie tu zabraknąć – mówi Joanna Chmiel. - Profilaktyka jest bardzo ważna. Badam się regularnie i moja siostra też. Jesteśmy od małego uczone, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Wystarczy raz do roku się przebadać, żeby odpowiednio wcześnie wykryć, że coś jest nie tak.
       - Mam koleżanki, a nawet przyjaciółki amazonki, więc wspieram je też w ten sposób, że jestem na tym marszu – mówił Andrzej Tomczak. - Amazonki, to wspaniałe kobiety, które nie okazują tego, ile przeszły w życiu. Nie widać tego po nich, zawsze są uśmiechnięte i wesołe.
      
Karolina Król
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama