UWAGA!

Bądź życzliwy! Dziś Dzień Życzliwości

Uśmiech, przyjazne spojrzenie, kilka dobrych słów do napotkanych osób, czy też kawka i ciastko spożyte z sąsiadami lub koleżanką z pracy. To wszystko przejawy życzliwości. Jak wspaniale by było, gdyby taki Dzień Życzliwości trwał cały rok…

Ideę nawiązującą do Dnia Życzliwości promował również znany w naszym kraju film „Podaj dalej”. Film opowiada historię dwunastoletniego chłopca, który postanowił zmienić świat, pomagając trzem przypadkowo spotkanym osobom. Jedyne, czego chciał chłopiec w zamian, to dalsze przekazywanie pomocy, następnym trzem osobom. System proponowany przez chłopca spowodował, że epidemia dobrych uczynków rozciągnęła się na całe USA. Jednak, by tak się stało, ktoś musiał zacząć. Ktoś musiał być pierwszy, aby fala życzliwości mogła ogarnąć setki i tysiące ludzi.
     W tym roku po raz pierwszy w Polsce oficjalne obchody Dnia Życzliwości będą mieć miejsce we Wrocławiu, gdzie dla mieszkańców i gości miasta przygotowano liczne atrakcje, konkursy, specjalny autobus z kawą, herbatą i ciastkiem oraz koncerty, prezenty i zabawy. Wprawdzie w naszym mieście dzień ten nie będzie tak hucznie obchodzony, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy byli dziś dla siebie szczególnie życzliwi i zrobili coś dobrego dla znajomych lub nieznajomych osób. Może ten jeden mały gest spowoduje lawinę dobrych uczynków?
     Wystarczy, że przez cały dzień nie wdasz się w żaden konflikt, będziesz emanować pogodą ducha i rozsyłać wszystkim w Twoim otoczeniu serdeczne uśmiechy.
     Można też zadzwonić do dawno niewidzianych znajomych, wysłać do kogoś miłego maila albo kartkę internetową, co z pewnością ociepli myśli w listopadowy zimny wieczór.
     Myśląc o innych zupełnie bezinteresownie, można kliknąć na www.pajacyk.pl i w ten sposób zapewnić posiłek jednemu głodnemu dziecku.
     Nie zwlekajcie więc i dzielcie się dobrą informacją o Światowym Dniu Życzliwości, aby choć na ten jeden dzień świat stał się wszystkim bardziej przyjazny.
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama