UWAGA!

Bajkowy witraż i pieniądze dla szpitala

Elbląg, Obraz-witraż z bajkowymi postaciami trafił na oddział pediatryczny Szpitala Miejskiego w Elblągu. Pieniądze zaś zostaną przeznaczone na jego doposażenie
Obraz-witraż z bajkowymi postaciami trafił na oddział pediatryczny Szpitala Miejskiego w Elblągu. Pieniądze zaś zostaną przeznaczone na jego doposażenie

10 tysięcy złotych oraz wyjątkowy obraz - to efekt aukcji, która odbyła się 10 października w nowym salonie firmy Pujan na rzecz Szpitala Miejskiego w Elblągu. Witraż z bajkowymi postaciami oraz pieniądze wzbogacą oddział pediatryczny.

W ubiegłym tygodniu właściciel firmy Pujan - Jan Puchalski osobiście dostarczył obraz wykonany w jego salonie do szpitala. Obraz, wykonany w technice witrażu, stanowił główny cel przeprowadzonej licytacji.
     - Z okazji otwarcia kolejnego salonu firmy Pujan w Elblągu zorganizowaliśmy licytację naszych wyrobów na rzecz Szpitala Miejskiego – mówi Jan Puchalski, właściciel firmy. - Mój przyjaciel kupił obraz z bajkowymi postaciami za 4,5 tys. zł i postanowił przekazać go szpitalowi. Nie zostanie jednak z pustymi rękami – dodaje. – Wykonamy dla niego taki sam.
     W sumie dzięki licytacji w Pujanie udało się zebrać 10 tysięcy złotych. Pieniądze już trafiły do szpitala, gdzie zostaną wykorzystane na potrzeby oddziału pediatrycznego.
     Doktor Joanna Majewska mówi, że każdy taki dar dla jej oddziału jest bardzo cenny. Za zebrane pieniądze zakupiona zostanie waga dla dzieci do 25 kg ze stolikiem, wózek siedzący oraz trzy łóżka ze stolikami.
     - Będziemy ogłaszali przetarg na zakupy tego sprzętu. Jeśli zostanie nam trochę pieniędzy kupimy również konsolę dla pielęgniarek na oddziale pediatrycznym - mówi dyrektor Wiesława Lech.
     Jan Puchalski zapowiada, że nie będzie to jednorazowa akcja pomoc dla Szpitala Miejskiego. Szef firmy Pujan już myśli o kolejnej aukcji wyrobów.
     - Szpitalowi trzeba pomagać. W końcu zawsze możemy tu kiedyś trafić my lub nasze dzieci - mówi Puchalski.
     Doktor Joanna Majewska ma nadzieję, że inicjatywa Jana Puchalskiego nie zostanie bez odzewu w naszym mieście.
     - Może będzie to zachęta dla innych przedsiębiorców, aby pomyśleć o szpitalu i małych pacjentach - mówi doktor Majewska.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Brawo dla Pana Puchalskiego - oby więcej takich ludzi, z tak ludzką postawą.
 • Podziwiam Pana Jana Puchalskiego i jestem pełna szacunku dla tak humanitarnej postawy. Pańska firma znana jest ze znakomitych wyrobów a teraz sławę "PUJAN'a" dopełnił Pan dobrocią serca. Jednocześnie pozdrawiam Szpital Miejski i życzę dużo zdrówka dla Małych Pacjentów i nie tylko, a pracownikom przyjemnej pracy!
 • O Bożek Pan Janek i jego miękie serduszko!Podziwiam takich ludzi i szanuje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mikrusek(2008-11-18)
 • A pana lekarza to kto nauczył trzymać rękę w kieszeni?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tatuś(2008-11-18)
 • a moze dobrze byloby wyremontowac odzdzial zamiast wieszac witraże ktore nie pomagaja chorym maluszką
 • Zaraz, jakie serce? Przeciez powiedział "Szpitalowi trzeba pomagać. W końcu zawsze możemy tu kiedyś trafić my. .. ". Toć to osobista inwestycja z uzasadnieniem. Jak już powie to roztropnie, w szkole miał najlepsze stopnie? Prawdziwi dobroczyńcy nie eksponują tego w ten sposób.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  ~Misiek~(2008-11-19)
Reklama