UWAGA!

Bal Jesieni

 Elbląg, Bal Jesieni
(fot. nadesłane)

W Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 2 we wtorek (19 października) odbyła się wyjątkowa zabawa. OSW wyprawił Bal Jesieni – Święto Drzewa. Ideą tego święta jest przypomnienie roli drzew w przyrodzie. Jest to też świetna okazja do zwrócenia uwagi na zmiany jakie zachodzą w klimacie i rolę jaką odgrywają drzewa w przyrodzie. Zobacz zdjęcia.

Bal Jesieni to doroczna impreza integrująca dzieci i młodzież ze świetlic socjoterapeutycznych Karan (wychowankowie świetlic działających przy Szkołach Podstawowych nr 21, 16, 23 oraz świetlicy działającej przy kościele Bożego Ciała) z dziećmi z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 w Elblągu. Podczas Balu najważniejsze dla organizatorów imprezy było przybliżenie uczestnikom imprezy idei ochrony środowiska, a zwłaszcza korzyści, jakie płyną dla nas i świata z pięknych i czystych lasów, uwrażliwianie na piękno i zmienność przyrody, rozwijanie aktywności twórczej, plastycznej, muzycznej i werbalnej dzieci.
       Jak zawsze podczas balu zostało przeprowadzonych mnóstwo konkursów i niespodzianek dla uczestników. Celem nadrzędnym oprócz zabawy przy muzyce, było utrwalenie i pogłębienie wiedzy z zakresu ekologii.  Najlepszą recenzja imprezy były radosne uśmiech na twarzach 100 uczestników balu i efekt w postaci pełnej integracji dzieci z różnych środowisk zarówno tych z norma intelektualną jak i ich rówieśników z niepełnosprawnością umysłową
       Bal Jesieni – Święto Drzewa zorganizowany został w ramach projektu Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 2 w Elblągu pn. „W magicznym świecie rzęsorka rzeczka" - edukacja leśna dzieci.
      
       Projekt został laureatem ogólnopolskiego Konkursu Grantowego „Moje Silne Drzewo” edycja 2009/10. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Grant ufundowała Firma Żywiec Zdrój S.A.
      
Anetta Cieśla
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama