UWAGA!

Balonowy sposób na życie

2013-06-17
15:15
 
Balonowy sposób na życie

Balonowy Gangnam, balonowy Freddie Mercury, balonowa Myszka Miki, balonowe żyrafy, kucyki i Spiderman. Jednym słowem – balonowy zawrót głowy. Mieszkająca w Warszawie Patrycja Lipińska, z pochodzenia elblążanka, jest autorką pierwszych w Polsce lekcji skręcania balonów. Już niedługo pojawi się w Elblągu! Kawiarnia Wyspa Skarbów zaprasza na balonowe show, które odbędzie się od 26 do 28 czerwca.

O nią i jej pasję upomniała się telewizja, balonowe uszy Myszki Miki włożył Jacek Rozenek, a Marcin Prokop nazwał ją Balonową Królową. Ona sama cały czas zaprasza wszystkie dzieci do swojego królestwa, które nazywają ją Balonową Ciocią. I chociaż swoją drogę znalazła w pracy z dziećmi to jak sama mówi od zawsze łączyła się ona z muzyką.
       – Uważam, że w życiu trzeba spełniać swoje marzenia. Kiedyś marzyłam, żeby występować w teatrze Studio Buffo - udało się. Potem śpiewałam z wieloma artystami jako chórek sesyjny. Parcia na własną płytę jakoś nie miałam – wyjaśnia Patrycja Lipińska, która z wykształcenia jest wokalistką. – Droga do pracy z dziećmi sama się otworzyła. Uwielbiam swoją pracę i nie zamieniłabym jej na żadną inną. Mogę śpiewać, tworzyć, być. Cudowne uczucie.
       Od dziewięciu lat pracuje z dziećmi jako animator, organizuje koncerty edukacyjne w szkołach, imprezy artystyczne, szuka nowych pomysłów i atrakcji dla dzieci. Od siedmiu prowadzi własną firmę i jak opowiada na początku nie było łatwo.
       – Nic nie spadło samo z nieba. To ciężka praca, ale jak się robi to, co się lubi to jest całkiem przyjemnie. Jeśli ktoś ma pomysły zawsze znajdzie dla siebie miejsce. Dla mnie Internet i mój profil na facebooku to główne źródło pracy – dodaje.
       Pasją do skręcania balonów zaraziła się półtora roku temu: – Wpadłam totalnie w „balonowy świat”. W ciągu niecałych trzech miesięcy nauczyłam się tyle, ile ludzie osiągają po trzech latach – wyjaśnia Patrycja Lipińska.
       Modelowania i skręcania balonów uczyła się przez 4-5 godzin dziennie, teraz jest w stanie wyczarować słonie, żyrafy, kwiatki, misie, renifery, bałwanki czy pszczoły, a także przeróżne postacie z bajek.
       – Pomysły podrzucają mi dzieci. Dziewczynki najczęściej proszą o Kucyki Pony, a chłopcy o Spidermana i kosmitów. Myślę, że balony mogą skręcać wszyscy - dziewczynki i chłopcy, mali i duzi. To zabawa dla całej rodziny – mówi Patrycja Lipińska i dodaje: – Skręcanie i modelowanie balonów rozwija wyobraźnię, plastyczność, uczy kreatywności. To świetny pomysł na wspólną zabawę z dzieckiem. Rodzice są niezbędni, dzieci potrzebują ich pomocy przy nadmuchaniu balonika i zawiązaniu, bardzo często sami „wchodzą” w temat i chętnie pomagają w takiej zabawie.
      
       Ci, którzy będą chcieli sprawdzić jak wygląda sztuka skręcania balonów i czy jest to trudne będą mieli taką okazję od 26 do 28 czerwca w Kawiarni Wyspa Skarbów. Zostały jeszcze wolne miejsca na 28 czerwca, rezerwacje pod numerem: 502 562 622.
      
      
-----------Reklama-----------

      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej