UWAGA!

Bank Żywności zaprasza na warsztaty

 
Elbląg, Bank Żywności zaprasza na warsztaty
fot. nadesłana

Elbląski Bank Żywności zaprasza na warsztaty kulinarne z udziałem eksperta kulinarnego i specjalisty do spraw żywności i żywienia, pokazujące różne możliwości przygotowania potraw o niskim koszcie, na warsztaty dietetyczne i dotyczące zdrowego żywienia oraz warsztaty ekonomiczne.

Bank Żywności w Elblągu od dwóch lat uczestniczy w realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Program ma na celu ograniczanie ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących i realizację działań na rzecz włączenia społecznego. Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów (1268 zł osoba samotna, 1028 zł na osobę w rodzinie) nie mogą zapewnić sobie oraz swojej rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków) i dlatego trafia do ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji (określonej przesłankami z art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz poziomem dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kryterium dochodowego określonego w tej ustawie), stanowiąc systematyczne wsparcie potrzebującym. Pomoc udzielana jest w postaci artykułów spożywczych, które są przekazywane osobom najbardziej potrzebującym nieodpłatnie.
       Poza powyższymi działaniami realizowanymi w ramach działań statutowych organizacji, prowadzone są również działania współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w formie: warsztatów kulinarnych dla różnych grup pokoleniowych z udziałem eksperta kulinarnego i specjalisty do spraw żywności i żywienia – nauczyciela Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu pani Barbary Bukowskiej, pokazujących różne możliwości przygotowania potraw o niskim koszcie, a także racjonalnego wykorzystania artykułów spożywczych (z naciskiem na produkty wydawane z POPŻ), warsztatów dietetycznych i dotyczących zdrowego żywienia, mających na celu zapoznanie z zasadami zdrowego odżywiania i przeciwdziałania marnowaniu żywności, warsztatów ekonomicznych, na których można nauczyć się, jak mądrze zarządzać budżetem domowym, na co zwracać uwagę przy zawieraniu umów przez Internet, prawa konsumenta, jak rozsądnie gospodarować 500+ i wiele innych. Warsztaty prowadzi pani Katarzyna Ciszewska – Wojtas, specjalistka ds. ekonomii.
       Podczas warsztatów kulinarnych wykorzystywane są przepisy kulinarne zawarte w broszurkach, które zostały opracowane dla podopiecznych Banku Żywności w Elblągu, zawierające smaczne, proste i tanie potrawy najczęściej z produktów otrzymywanych w ramach programu.
       Bank Żywności w Elblągu współpracuje z Zespołem Szkół Gospodarczych w Elblągu. Efektem tej współpracy jest pomoc w opracowaniu broszur kulinarnych poprzez profesjonalne sporządzenie potraw oraz merytoryczny patronat. Jedna z broszur powstała w wyniku konkursu kulinarnego dla uczniów z wykorzystaniem czerstwego pieczywa oraz produktów wydawanych w ramach POPŻ. Warsztaty kierowane są do osób, które zostały zakwalifikowane do Programu Pomocy Żywnościowej. Serdecznie zapraszamy!
      
Jolanta Kutowska, Bank Żywności w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama