UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Barwny świat matematyki i komputerów

2010-03-29
Aktualizowany 2010-03-29 16:31

W nowym roku szkolnym powstanie klasa pierwsza z rozszerzoną matematyką i elementami informatyki, a także dodatkowo zostaną przeprowadzone zapisy do klasy pierwszej tylko dla dzieci sześcioletnich - to nowe propozycje edukacyjne Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu.

Program autorski stworzyła Ewelina Bagudzin, nauczycielka informatyki wraz z Magdaleną Kowalewską, nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. Jego głównym celem jest wprowadzenie dzieci w barwny świat matematyki i komputerów na etapie nauczania zintegrowanego, co wpłynie na rozwój zdolności poznawczych uczniów oraz pobudzanie ich do samodzielnego i logicznego myślenia.
       - Chodzi nie tylko o wiedzę matematyczną, lecz o kształtowanie różnych umiejętności przydatnych w innych dziedzinach. Przede wszystkim rozwijanie logicznego myślenia i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów poprzez gry i zabawy – podkreśla Ewelina Bagudzin. – Właśnie dlatego postanowiliśmy w naszej szkole utworzyć klasę pierwszą z rozszerzoną matematyką i informatyką. Chcemy uświadomić uczniom, że również komputer może być świetnym narzędziem w rozwijaniu zdolności matematycznych.
       Jak wiadomo, zabawy matematyczne ze względu na nieograniczone możliwości wykorzystywania, pełnią funkcję zarówno dydaktyczną, jak i wychowawczą, pomagając tym samym w realizacji wielu zadań.
       - Gry i zabawy matematyczne mają ogromne znaczenie, gdyż można je stosować zarówno w celu powtórzenia pojęć już znanych lub realizowanie nowego materiału – wskazuje nauczycielka matematyki. - Praca na zajęciach informatycznych będzie wzbogaceniem wiedzy ucznia. Zastosowanie komputerów w nauczaniu zintegrowanym ma na celu uatrakcyjnienie procesu uczenia się oraz oswojenie uczniów z komputerem – podkreśla nauczycielka.
       Program autorski będzie realizowany w klasie pierwszej, a następnie kontynuowany w drugiej i trzeciej. Jak podkreśla Ewelina Bagudzin, inne przedmioty nie będą zaniedbywane, a uczniowie będą brali udział w konkursach oraz olimpiadach matematycznych, choć nie tylko.
       - To również odpowiedź na zapotrzebowanie na kadrę techniczną na rynku pracy – dodaje Ewelina Bagudzin. - Z doświadczenia wiemy jak ważne jest wczesne ukierunkowanie ucznia.
      
       Sześciolatki idą do szkoly
       W roku szkolnym 2012/2013, zgodnie z reformą oświaty, przygotowaniem przedszkolnym zostaną objęte pięciolatki, a wszystkie sześciolatki będą musiały obowiązkowo rozpocząć naukę w podstawówce. Od 1 września 2010 zostanie utworzony drugi, tym razem w Szkole Podstawowej nr 19.
       Jak podkreśla, Aleksandra Nieżurawska, dyrektor szkoły, od dwóch lat placówka przygotowuje się do wprowadzenia w życie reformy, dlatego w ubiegłym roku szkolnym do klasy przedszkolnej przyjęto już dzieci pięcioletnie, a w przyszłym ruszy pierwsza klasa dla sześciolatków. Zmiany obejmą również podniesienie kwalifikacji kadry nauczycielskiej.

 


       - Nauczycielki biorą udział w kursach i szkoleniach, aby jak najlepiej przygotować się do przyjęcia sześciolatków – mówi dyrektorka. - Natomiast w świetlicy pracują nauczycielki po edukacji wczesnoszkolnej i po wychowaniu przedszkolnym, które potrafią opiekować się dziećmi pięcioletnimi, bo z takimi już pracowały. Poza tym staramy się o dofinansowanie do placu zabaw i wyposażenia szkoły w pomoce dydaktyczne, gry na gimnastykę korekcyjną i zajęcia umuzykalniające – dodaje Aleksandra Nieżurawska.
       Zapisy dzieci prowadzone są w sekretariacie szkoły. Pytania można również kierować drogą elektroniczną: sp19elblag@wp.pl.
      

Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl