UWAGA!

Basia, Ania i Hania wróciły do domu

 
Elbląg, Dumni rodzice,
Dumni rodzice, fot. Anna Kowalska

Po prawie miesięcznym pobycie w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka szpitalne pielesze opuściły trojaczki – trzy siostrzyczki urodzone 14 września. Są zdrowe i pełne energii do życia. W tym roku to już kolejne trojaczki urodzone w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.

Basia, Ania i Hania przyszły na świat w 32 tyg. ciąży metodą cesarskiego cięcia. Ważyły od 1,6 do 1,99 kg. Trafiły do inkubatorów, gdzie pod czujnym okiem specjalistów szybko nadrobiły „zaległości”. Pierwsza do rodzinnego domu wypisana została Basia. Nieco później lekarze zadecydowali, że dwie pozostałe siostrzyczki są już na tyle silne i zdrowe, że mogą także pożegnać się ze szpitalem. - Najważniejsze jest to, że urodziły się zdrowe – cieszą się rodzice trojaczek Wioleta i Rafał Biernaccy z Bielicy w gminie Godkowo.

  Elbląg, Basia, Ania i Hania wróciły do domu
fot. Anna Kowalska


       Narodziny dziewczynek niemal co do dnia zbiegły się z 5. rocznicą ich ślubu. To pierwsze dzieci państwa Biernackich. - Najpierw, w 6. tygodniu ciąży, po USG, zapowiedziano nam, że będą bliźniaki – mówi pani Wioleta. - Ucieszyliśmy się, bo zawsze chcieliśmy mieć bliźnięta. Jednak już trzy tygodnie później kolejne badanie wykazało, że mamy spodziewać się aż… potrójnego szczęścia! I tak też się stało. - Na 90 proc. wiedzieliśmy, że będą to trzy dziewczynki – mówi dumny tata i dodaje: - Trójka to w tym roku nasza szczęśliwa liczba! Oboje ukończyliśmy w tym roku 30 lat. A o tym, że żona jest w ciąży, dowiedziałem się dokładnie w dniu swoich urodzin!
       Choć narodziny trojaczków wydają się być dużo mniej prawdopodobne, niż trafienie „szóstki” w Lotto, to jednak! „Potrójne szczęście” zawitało do naszego szpitala już drugi raz w tym roku. W marcu cieszyliśmy się z narodzin trzech zdrowych chłopców. We wrześniu – dla równowagi - urodziły się trzy dziewczynki.
       Łącznie, w ciągu niemal 30 lat działalności szpitala trojaczki przyszły tu na świat ośmiokrotnie.
      
      

Anna Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkeigo Szpitala Zespolonego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama