UWAGA!

Baw się z Ekoludkiem

 Elbląg, Baw się z Ekoludkiem

17 września harcerze zapraszają małych i dużych elblążan do wzięcia udziału w Zielonym Festynie Ekoludka. Będą gigantyczne scrabble, konkursy z nagrodami, wojskowa grochówka.

W tym roku organizatorem akcji „Sprzątanie Świata” jest elbląski Hufiec ZHP. I to harcerze będą prowadzić ekologiczną edukację małych i dużych. Główną grupą odbiorców jest młodsze pokolenie więc na Pl. Kazimierza Jagiellończyka odbędzie się happening realizowany w formie gry terenowej.
       - Startujemy o godz. 11 – zapowiada Adrian Greczycho, komendant Hufca ZHP w Elblągu. – W programie zielonego festynu jest gra w gigantyczne ekoscrabble oraz inne konkursy. Ciekawie zapowiada się ten, w którym uczestnicy z różnych materiałów wtórnych będą tworzyć przestrzenne postaci Ekoludka. Będą też atrakcje przygotowane m.in. przez WORD, klub fitness oraz sklep rowerowy Neksus.
       - To dzięki Neksusowi będzie można spróbować swoich sił na symulatorze największych wyścigów rowerowych – mówi Marek Kamm, oficer rowerowy. – To gratka dla pasjonatów i jak my mówimy „będzie się można troszeczkę sponiewierać”.
       Uczestnicy festynu będą mogli posilić się także wojskową grochówką i bawić do godz. 14.30.
       Jak Sprzątanie Świata to także akcje społeczne prowadzone głównie przez uczniów elbląskich szkół na terenie całego miasta.
       - Podobnie, jak w latach poprzednich, przygotowaliśmy worki i rękawice, szkoły zostały powiadomione, część już się zgłosiła do porządkowania terenu wokół własnego obiektu oraz parków – dodaje Anna Kulik, Dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Elblągu. – Do akcji mogą zgłaszać się również wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie. Liczymy, że we wspólnym sprzątaniu weźmie udział ok. 11 tys. osób (wzorem poprzednich lat). Zebrane śmieci MPO i ZUO przewiozą na wysypisko.
       - Warto pamiętać, że informacje nt. nielegalnych wysypisk śmieci należy przekazywać Straży Miejskiej – podkreśla.
       Jak zauważa Anna Kulik, edukacja ekologiczna elblążan idzie w dobrym kierunku i daje efekty: - Widać to chociażby po ilości segregowanych odpadów – wskazuje.
       - Modę na ekologię chcemy cały czas wzmacniać – zapewnia Adrian Greczycho.
      
A

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama