UWAGA!

Bażantarnia w Twoich rękach!

 Elbląg, Uczestnicy akcji,
Uczestnicy akcji, fot. Michał Skroboszewski

W sobotę (19.03) grupa licealnej młodzieży zorganizowała akcję "Bażantarnia w Twoich rękach". Zbliża się wiosna, niedługo każdy z nas, z chęcią odwiedzi, nasz czysty, lokalny park leśny - właśnie dlatego razem powinniśmy zadbać o naszą “Bażantarnię” - informują organizatorzy wydarzenia. Zobacz zdjęcia.

- Śmieci nie niszczą uroku lasu wyłącznie wizualnie. Mają one również bardzo niekorzystny wpływ na całą planetę. Toksyczne substancje, które znajdują się w odpadach, przedostają się do gleby i wód gruntowych, co doprowadza do zanieczyszczeń wód, zarówno podziemnych i powierzchownych. Dodatkowo, rozkładające się śmieci wytwarzają zapachy przyciągające zwierzęta, które często mylą je z jedzeniem, materiałem budulcowym gniazd czy nawet się przez nie kaleczą - podkreślają organizatorzy akcji.

Organizatorami wydarzenia jest grupa licealnej młodzieży z Elbląga, której głównym celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Grupa prowadzi prelekcje dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przeprowadza wywiady z ekologami i organizacjami ds. ekologii, prowadzi badania ankietowe dot. praktyk ekologicznych w gospodarstwach domowych.

- W akcji sprzątania Bażantarni wzięło udział 311 osób. Dzięki tak dużej determinacji i zaangażowania uczestników udało nam się zebrać aż 196 pełnych worków śmieci. Łącznie na ścieżkach leśnych można było spotkać naszych 17 wolontariuszy rozdającym przechodniom worki oraz rękawiczki jednorazowe - informują organizatorzy akcji.

oprac. daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • bardzo fajna akcja.. ale czy ci młodzi ludzie wiedzą ile kosztuje naszą planetę np. co 2 lata nowy smartfon ?
 • Kiedy służby leśne zajmą się powalonymi na szlaki drzewami i koleinami po ciągnikach?
 • A czy na koniec po ciężkim wysiłku była kiełbasa i wspólne ognisko nieeeee! Pazeroty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2
  11
  Król dżungli Mogli(2022-03-19)
 • @Król dżungli Mogli - Takie klimaty typu ognisko i kiełbaski to dla starszaków. Poza tym co to za wysiłek pobiegac troche z workiem na śmieci w lesie przy ładnej pogodzie ?
 • Fajna akcja, popieram !
 • Jak zwyklezawsze w Elblazkowie się ktoś znajdzie przeciwko.. to dramatnie chcesz nie sprzątajpopieram i jestem sprzątam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  Biegacz46(2022-03-19)
 • PBys sam prezerwatywy w lesie nie podniesie muszą to zrobić za niego inni to już taka prostacka rodzina która ukochała ziemie elbląskie ale nie potrafi o nie dbać. Miejmy nadzieję że nie będą startowali w wyborach.
 • Świetna akcja. Ale albo trafiłam na miejsca już wyczyszczone albo nie było tak źle na szlaku.
 • Mądra młodzież. Brawo. Nie wyobrażam sobie bym będąc w lesie, parku czy w innym miejscu coś wyrzucił. Moje dzieci też tego nauczyłem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  Jamess(2022-03-19)
 • Wspaniała akcja. Cudowni młodzi ludzie, którzy poświęcili swój wolny czas, aby zorganizować takie przedsięwzięcie. Brawo Młodzież! Przywróciliście nam wiarę, że będzie dobrze. Ilość śmieci przerażająca. Oby częściej.
 • Jeśli Bażantarnia jest w waszych rękach to wyrwijcie ja z łap harleya i nie pozwólcie wybudować ruchliwej drogi przez bażantarnie. Ta ruchliwa droga odetnie górę Chrobrego od bażantarni i będzie przebiegać zaraz za wiatami po drugiej stronie rzeczki. To jest o wiele większe zagrożenie dla tego lasu miejskiego niż walające się puszki. Naprawdę.
 • Fajna akcja. A gdzie ci wszyscy co idą z pełnym A ciężko wrócić z pustym do śmietnika. To są tak słabe osoby tylko komentować potrafią nic Poza tym. Czekamy na ich wypociny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  Elblag12(2022-03-19)
Reklama