UWAGA!

Będą strzegli bezpieczeństwa Kosowa

 Elbląg, Będą strzegli bezpieczeństwa Kosowa
fot. por. Anna Pęzioł (nadesłane)

Dziś (29 września) z lotniska wojskowego w Królewie Malborskim odleciała ostatnia grupa żołnierzy XXIII Zmiany PKW KFOR. 50 żołnierzy - w większości z 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego - dołączyło do swoich kolegów, którzy od początku września, w ramach rotacji, przegrupowali się do Kosowa.

Na lotnisku żołnierzy pożegnał Dowódca 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego, płk Cezary Janowski. Po około 3 godzinach lotu nasi żołnierze wylądowali w Pristinie. Tym samym zakończyła się rotacja XXIII Zmiany, która od dziś w pełnym składzie pełnić będzie odpowiedzialną służbę na Bałkanach.
       Jeszcze dziś, w godzinach wieczornych, tymi samymi samolotami powróciła do kraju ostatnia grupa żołnierzy stanowiących XXII Zmianę PKW KFOR z 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie. Tym samym żołnierze z Braniewa zakończą wykonywanie zadań mandatowych na Bałkanach i szczęśliwie, w pełnym składzie powrócą do kraju, gdzie przyjdzie czas na zasłużony wypoczynek.
       XXIII Zmianie życzymy przede wszystkim spokoju w realizacji zadań.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Oby Wam "zdrowie" dopisało.
 • Wiem, ze to czytacie w Kosowie, Więc spokoju Wam życzę, żołnierskiego czekania w gotowości, zdrowia i obyście wrócili w tym samym komplecie w którym wylecieliście.
 • No to mam pole do popisu!Tyle osób zgineło w Kosowie i nie tylko na wojnie. Jakoś sie nie wycofali, nie robią cyrku tak jak z tym Smoleńskiem, bo to zwykli szarzy ludzie giną. Jakoś nie ma żałoby narodowej, nie dochodzą dlaczego. Nikt krzyża nie postawił!!!!Proponuję wszystkich co rządzą tam wysłać niech ich wytłuką może polepszy się w kraju
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Smoleńsk2010-Rosija(2010-09-30)
 • zmówmy modlitwę, aby wrócili zdrowo. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  judytkaa16(2010-09-30)
 • Krzywdy nie ma. Ziomek był już w poprzednim roku na tej samej misji i wspomina spokojnie jak w przedszkolu, także panowie wojskowi 6 miesięcy i wracajcie zarobieni !!!
 • Wszyscy jadą za kasą. Kasiora to jest życie.
Reklama