UWAGA!

Będzie bezpieczniej?

 Elbląg, Będzie bezpieczniej?
fot. UM (archiwum)

W przyszłym roku prawdopodobnie powstaną dwa nowe „aktywne” przejścia dla pieszych. Przebudowana zostanie także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu: al. Jana Pawła II, ul. płk Dąbka, Ogólna i Odrodzenia. Pieniądze na ten cel są zapisane w projekcie przyszłorocznego budżetu.

Aktywne przejścia dla pieszych mają powstać na skrzyżowaniu ul. płk. Dąbka z ul. Niepodległości oraz na wysokości ul. Fałata. Miasto będzie chciało pozyskać środki zewnętrzne na te inwestycje. Jeszcze nie wiadomo jaki będzie koszt.

Dla porównania: budowa trzech aktywnych przejść na ul. Mickiewicza (przy skrzyżowaniu z ul. Sochaczewską, koło SP 4), na ul. Brzeskiej (na wysokości bloku nr 28) oraz na ul. Mickiewicza (przy skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego) kosztowała 183 tys. zł. To najbardziej w tej chwili aktualne dane pochodzące z lipca tego roku. W przypadku ostatnich trzech przejść miasto pozyskało środki zewnętrzne z  z rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Społecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Aktywne przejścia dla pieszych są dodatkowo oznakowane i oświetlone, na jezdni montowane są tzw. oczka, które dzięki zamontowanym fotokomórkom włączają się, gdy do przejścia zbliża się pieszy, sygnalizując kierowcom, by się zatrzymali.

Dodatkowo przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II, ul. Ogólnej, płk. Dąbka, Odrodzenia. Ta inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "W przyszłym roku powstaną prawdopodobnie powstaną"- to powstaną czy prawdopodobnie powstaną? Może zacznijcie czytać co wstawiacie. ..
 • Ale wielkie koszty 185 tyś działki pod młotek i kasa będzie jeszcze jest co sprzedawać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  Pisowiec(2020-12-16)
 • Mnie ostatnio NEBraska wyprzedzała na pasach, mimo kocich oczek, mimo pulsujących, żółtych świateł. .. jak ktoś jest chory psychicznie jak 3/4 podmiejskich kierowców to nie ma opcji, żeby było bezpiecznie. Jedyne rozwiązanie to zabierać praw jazdy tym dzikusom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  3
  STOP NEB(2020-12-16)
 • Policja powinna zabierać prawa jazdy kierowcom, którzy maja w 4 literach przepisy ruchu drogowego. .. sodoma i gomora, co się dzieje na drogach.
 • A ile razy jeszcze będzie ta sama informacja publikowana: 9.06.20,17.07.20,20.09.20 i teraz
 • @Zennon. - Później w razie potrzeby "powie się", że nic nie obiecano, a informacje podawane w mediach nie są informacją pod którą podpisują się urzędnicy. Prawdopodobnie dbają o swój tyłek w razie nie wywiązania się z obietnicy??
 • @Jjrr - Po co prawo jazdy, żeby zabrali?
 • Aktywne przejścia są ok gdy pieszy rzeczywiście przechodzi przez przejscie. .. .ale jak czujka łapie przechodzącego który przechodzi tylko obok przejścia, a nie przez przejście no to jest to głupie.
 • Na obu przejściach ul. Mickiewicza albo nie było oczek, albo już ukradli. Jakoś dodatkowe oświetlenie też nie rzuciło się w oczy.
 • Z tego wniosek, że stać nas zapłacić 183 tysia za pomalowanie czerwoną farbą jezdni w okolicach trzech przejść.
 • Płk. Dąbka przejście dla pieszych w stronę parku Kajki nie raz doszło do potrąceniu pieszego lub rowerzysty należy pomyśleć aby te przejscie było mobilne!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Elblązanin(2020-12-16)
 • Zacznijcie inwestować lepiej w dobre lampy na mieście z odpowiednimi żarówkami, bo te niektóre co dają pomarańczowe światło to porażka
Reklama