UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będzie dofinansowanie sąsiedzkich pomysłów

 
Elbląg, Będzie dofinansowanie sąsiedzkich pomysłów

Z sąsiadami dobrze spotkać się na kawie i ciastku, porozmawiać, kiedy dzieciaki bawią się w piaskownicy, ale… można też znacznie więcej, jeśli tylko są pomysły i chęci. I o tym podczas dzisiejszej Kawiarenki Obywatelskiej, na którą Stowarzyszenie ESWIP zaprasza o 17 do Centrum Na Jaszczurach (ul. Zw. Jaszczurczego 17), sala nr 19. Dziś też ruszy konkurs na zorganizowanie „Inicjatywy Sąsiedzkiej” – najlepsze pomysły dostaną dofinansowanie.

W Elblągu rusza Fundusz Inicjatyw Sąsiedzkich. To pieniądze, dzięki którym pokrycie znajdzie tzw. oddolna aktywność elblążan. – Liczymy na pomysłowość i chęci do zrobienia czegoś wspólnie przez mieszkańców podwórek, osiedli i dzielnic Elbląga – mówi Małgorzata Woźna, animatorka ESWIP. – To może być chociażby odnowienie klatki schodowej, posadzenie krzewów przed blokiem czy zorganizowanie sąsiedzkiego spotkania. Po przedstawieniu przez pomysłodawców swojej propozycji, nasza komisja oceni wnioski i tym pięciu najlepszym sfinansuje niezbędne materiały.
       Założeniem Stowarzyszenia ESWIP jest, by idea inicjatywy sąsiedzkiej wzbudzała w elblążanach chęć do wspólnego działania. – Sami nieraz przekonaliśmy się, że kiedy robimy coś z własnej inicjatywy, mamy do tego większe poszanowanie, poczucie odpowiedzialności. Jest to coś, co powstało dlatego, że sami tego potrzebowaliśmy i sami zatroszczyliśmy się, by to było czy się wydarzyło. A im więcej takich przedsięwzięć w naszym mieście, tym lepsze samopoczucie elblążan, większe ożywienie i poczucie budowania małej ojczyzny, jaką jest dla nas Elbląg – dodaje animatorka.
       Więcej o konkursie oraz inicjatywie sąsiedzkiej będzie można dowiedzieć się podczas dzisiejszej Kawiarenki Obywatelskiej. Wywiad z animatorką ESWIP dostępny jest na stronie www.eswip.pl.
      
       Tworzenie i funkcjonowanie Funduszu Inicjatyw Sąsiedzkich możliwe jest dzięki projektowi "Quo vadis NGO? Wzmacnianie potencjału organizacji pozarządowych w oparciu o tożsamość miejsca". Projekt został sfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
      
       Więcej o projekcie na stronie eswip.pl w zakładce Realizowane projekty.
      
Jola Prokopowicz, Stowarzyszenie ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama