UWAGA!

Będziesz zdrowa, będziesz silna

 
Elbląg, Uczestniczki spotkania ćwiczyły na fantomach piersi, jak się badać samodzielnie
Uczestniczki spotkania ćwiczyły na fantomach piersi, jak się badać samodzielnie (fot. K)

- Aby być silną i niezależną, trzeba być przede wszystkim zdrową – usłyszały dzisiaj uczestniczki warsztatów z cyklu „Silna i niezależna. Kobieta na swoim”, jakie odbywają się w CSE Światowid. Zajęcia na temat zdrowia prowadziła dr Barbara Szostakiewicz, onkologi i radioterapeuta.

Mimo niewielkiego zainteresowania spotkaniem w Galerii Nobilis (przyszło zaledwie kilka pań) można je uznać za owocne. Uczestniczki mogły się dowiedzieć, jakie czynniki wpływają na rozwój nowotworu, czy też co powinny jeść, żeby ryzyko zachorowania na raka ograniczyć. Na te i wiele innych pytań odpowiedziała dr med. Barbara Szostakiewicz, onkolog i radioterapeuta. - Duże spożycie owoców i warzyw jest bardzo ważne – mówiła pani doktor. - Również błonnik, ale ten naturalny, zmniejsza ryzyko powstania raka piersi. Ważna jest aktywność fizyczna, nawet umiarkowana. Wystarczy trzy razy w tygodniu po 30 minut, żeby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi.
       Po teorii przyszedł czas na praktykę. Doktor Szostakiewicz pokazała, jak należy samodzielnie się badać. – Trzeba sobie wyznaczyć jeden dzień w miesiącu i cyklicznie co miesiąc badać się w domu – radziła. Uczestniczki spotkania ćwicząc na fantomach piersi, przekonały się jak można wyczuć guza. – Nie przypuszczałam, że trzeba tak mocno naciskać, żeby wyczuć guza – mówiła jedna z uczestniczek warsztatów. – Teraz z pewnością będę przykładała do tego większą wagę.
       „Silna i niezależna. Kobieta na swoim” to dwudniowy cykl warsztatów i spotkań, organizowanych przez CSE Światowid, na temat zdrowia, urody, emocjonalności, duchowości czy biznesu. Różnorodną tematykę i formy prezentacji łączy wspólny mianownik - kobieta, ukazana na poważnie i z humorem.
      
       Program na niedzielę, 17 września
       godz. 10  - „Zdrowie zaczyna się na talerzu" w czasie spotkania z Agą Kopczyńską, będzie można się dowiedzieć, co zrobić, aby zacząć lepiej jeść i żyć (cena biletu - 5 zł).
       godz. 11 - Joga integralna specjalne zajęcia integrujące ciało i umysł, prowadzone przez trenerkę jogi – Martę Brzeską (cena biletu - 12 zł).
       godz. 12 „Piękna Ja - inspiracje w drodze do zdrowej i pięknej skóry" – wykład i warsztaty, prowadzone przez Aleksandrę Dąbrowską (wstęp bezpłatny - wejściówki).
       godz. 15 -  Warsztaty z samoobrony, podczas których będzie można nauczyć się podstawowych technik samoobrony i właściwych zachowań w razie niebezpieczeństwa (cena biletu - 12 zł). 
       godz. 16 -  Spotkanie z Moniką Mrozowską - mamą trójki dzieci, autorką kilkunastu książek kulinarnych, znaną szerszej publiczności głównie z roli Majki, w którą wcielała się w serialu „Rodzina zastępcza”. Monika Mrozowska opowie o zdrowiu, pasji gotowania, swoich największych marzeniach, a także o blaskach i cieniach show biznesu (wstęp bezpłatny - wejściówki).
       godz. 18 - Koncert Anny Marii Jopek
      
       Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 55 611 20 59/76 i na stronie oraz portalu FB. Bezpłatne wejściówki oraz bilety dostępne są w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. 
       Organizator: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”
       Partnerzy imprezy: Biznes Kocha Kobiety, Babska Wyspa - Stefa Pozytywnej Energii, Centrum Radioterapii w Elblągu, Aga Ma Smaka.pl, Oh!me – magazyn dla kobiet, www.zakątekzdrowiaiurody.pl, Spotkania, Sylveco      

        Patronem medialnym imprezy jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama