UWAGA!

Betlejemskie Światło już w Elblągu

 
Elbląg, Przed rokiem Światłu towarzyszył śnieg
Przed rokiem Światłu towarzyszył śnieg (fot. AD archiwum portElu).

Dzisiaj (16 grudnia) po południu reprezentacja elbląskiego hufca wzięła udział w przekazaniu betlejemskiego ognia, które odbyło się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku. Organizatorem uroczystości była Komenda Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej.

Betlejemskie Światło Pokoju to symbol miłości, zrozumienia ludzi i narodów. BŚP zorganizowało Austriackie Radio i Telewizja (ORF) po raz pierwszy w 1986 roku, jako część działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych i potrzebujących. Rok później patronat nad wydarzeniem objęli austriaccy skauci, którzy roznosili ogień do szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia do każdego dotarł symbol pokoju, braterstwa, miłości.
       Moment odpalania Światła z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem jest niesamowity. Co roku dziewczynka i chłopiec wybrani przez ORF odbierają Światło z groty. Betlejem leży na terytorium Autonomii Palestyńskiej, która jest uwikłana w konflikt z Izraelem, jednak na czas uroczystości odpalania Światła zawieszone są działania militarne.
      
       Dziś na olsztyńskim zamku reprezentacja naszego hufca odebrała ogień z rąk komendantki Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej hm. Doroty Jeżowskiej-Olszewskiej.
       Komenda Hufca zaprasza na przekazanie światła do rąk elblążan. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 22 grudnia o godz. 17 na dziedzińcu Galerii EL oraz tego samego dnia podczas mszy św. w katedrze św. Mikołaja o godz. 18. Proszę o zabranie ze sobą lampionów.
       Niech motto tegorocznej drogi Betlejemskiego Ognia – Wyjdź z cienia – odważ się być dobrym! – towarzyszy nam w czasie obchodów Świąt Bożego Narodzenia oraz w przyszłym, 2014 roku.
      
      
hm. Ewelina Dżugan, komendantka Hufca Elbląg ZHP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama