UWAGA!

„Bezpieczna i przyjazna szkoła” w Elblągu

Prawie 300 tysięcy złotych otrzymają samorządy i organizacje pozarządowe z województwa warmińsko-mazurskiego na realizację rządowego Programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” w roku 2014. Elbląg otrzyma 50 tys. zł na realizację zadania "Elbląska edukacja przeciw uzależnieniom".

Wojewódzki Zespół Koordynujący Realizację tego Programu powołany przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego pozytywnie zweryfikował dziesięć wniosków w ramach ogłoszonego konkursu. Działania samorządów i stowarzyszeń w ramach tego Programu, mają na celu zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i tworzenia przyjaznego środowiska w szkołach i placówkach dla dzieci i młodzieży w naszym województwie.
       Wśród tych, którzy otrzymają wsparcie finansowe jest Elbląg. Miasto otrzyma 50 tys. zł na realizację zadania "Elbląska edukacja przeciw uzależnieniom".
       Dalsze zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i tworzenia przyjaznego środowiska w szkołach – to główne założenia przyjętego przez Radę Ministrów rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła". Program będzie realizowany w latach 2014-2016.
       Przyjęty projekt jest kontynuacją Programu realizowanego w latach 2008-2013.
       Program „Bezpieczna i przyjazna szkoła" zakłada, że warunkiem zmniejszania agresji i przemocy w szkole jest m.in. kształtowanie prawidłowych relacji i przyjaznego klimatu społecznego w środowisku szkolnym opartym na wzajemnym szacunku i zaufaniu uczniów, nauczycieli i rodziców oraz otwartości szkoły na współpracę ze środowiskiem zewnętrznym.
       Zadania Programu na poziomie centralnym będą finansowane lub dofinansowane w ramach udzielanych dotacji (rezerwa celowa w budżecie państwa, w wysokości 6 mln zł w 2014 r., a w kolejnych nie wyżej niż 6 mln zł rocznie) oraz zakupu usług i realizowane przez organizacje pozarządowe oraz jednostki samorządu terytorialnego.
       Zadania Programu na poziomie wojewódzkim będą finansowane lub dofinansowane w ramach udzielanych dotacji i realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego, na podstawie porozumień zawartych z wojewodą, oraz organizacje pozarządowe. Koordynatorem Programu jest Minister Edukacji Narodowej.
      
      
Edyta Wrotek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko- mazurskiego

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama