UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Bezpieczna i przyjazna szkoła” w Elblągu

2014-10-27
Aktualizowany 2014-10-27 11:34

Prawie 300 tysięcy złotych otrzymają samorządy i organizacje pozarządowe z województwa warmińsko-mazurskiego na realizację rządowego Programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” w roku 2014. Elbląg otrzyma 50 tys. zł na realizację zadania "Elbląska edukacja przeciw uzależnieniom".

Wojewódzki Zespół Koordynujący Realizację tego Programu powołany przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego pozytywnie zweryfikował dziesięć wniosków w ramach ogłoszonego konkursu. Działania samorządów i stowarzyszeń w ramach tego Programu, mają na celu zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i tworzenia przyjaznego środowiska w szkołach i placówkach dla dzieci i młodzieży w naszym województwie.
       Wśród tych, którzy otrzymają wsparcie finansowe jest Elbląg. Miasto otrzyma 50 tys. zł na realizację zadania "Elbląska edukacja przeciw uzależnieniom".
       Dalsze zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i tworzenia przyjaznego środowiska w szkołach – to główne założenia przyjętego przez Radę Ministrów rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła". Program będzie realizowany w latach 2014-2016.
       Przyjęty projekt jest kontynuacją Programu realizowanego w latach 2008-2013.
       Program „Bezpieczna i przyjazna szkoła" zakłada, że warunkiem zmniejszania agresji i przemocy w szkole jest m.in. kształtowanie prawidłowych relacji i przyjaznego klimatu społecznego w środowisku szkolnym opartym na wzajemnym szacunku i zaufaniu uczniów, nauczycieli i rodziców oraz otwartości szkoły na współpracę ze środowiskiem zewnętrznym.
       Zadania Programu na poziomie centralnym będą finansowane lub dofinansowane w ramach udzielanych dotacji (rezerwa celowa w budżecie państwa, w wysokości 6 mln zł w 2014 r., a w kolejnych nie wyżej niż 6 mln zł rocznie) oraz zakupu usług i realizowane przez organizacje pozarządowe oraz jednostki samorządu terytorialnego.
       Zadania Programu na poziomie wojewódzkim będą finansowane lub dofinansowane w ramach udzielanych dotacji i realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego, na podstawie porozumień zawartych z wojewodą, oraz organizacje pozarządowe. Koordynatorem Programu jest Minister Edukacji Narodowej.
      
      
Edyta Wrotek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko- mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama