UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bezpłatne badania cukru

W sobotę w ramach akcji „Walczymy z cukrzycą” w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym będzie można skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru we krwi, cholesterolu i pomiaru ciśnienia tętniczego.

Wszyscy, którzy chcą bezpłatnie zbadać poziom cukru i cholesterolu we krwi, mogą zgłosić się do szpitala przy ul. Królewieckiej w godz. od 9 do 15 (pokój 1033 – I piętro). Chętni będą mogli także zmierzyć ciśnienie. Natomiast osoby chore na cukrzycę mogą na miejscu zrobić dodatkowe, bezpłatne badania, np. poziomu HbA1c . Organizatorem akcji „Walczymy z cukrzycą” jest Elbląskie Centrum Diabetologii.
     Cukrzyca jest przewlekłą chorobą spowodowaną brakiem lub nieprawidłowym działaniem hormonu nazywanego insuliną. Doktor Hanna Jasiel-Wojculewicz, specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog, wskazuje typowe objawy cukrzycy, które powinny wzbudzać niepokój. Są to: osłabienie, senność, utrata masy ciała, zwiększone pragnienie (do kilku litrów dziennie więcej niż dotychczas), zwiększona ilość oddawanego moczu, nawracające drożdżakowe infekcje w okolicach narządów płciowych, w skrajnych przypadkach - wyczuwalny zapach acetonu w wydychanym przez chorego powietrzu i śpiączka.
     Jeśli zauważyłeś u siebie te objawy zgłoś się na jutrzejsze bezpłatne badania lub skontaktuj się z najbliższą poradnią diabetologiczną. W Elblągu istnieją dwie takie poradnie: przy ul. Królewieckiej 146, tel. 239 59 38, 239 59 38 oraz przy ul. Komeńskiego 35, tel. 239 45 08.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama