UWAGA!

Bezpłatne taxi i pomoc dla seniorów

 Elbląg, Bezpłatne taxi i pomoc dla seniorów
fot. pixabay

„ECUS Taxi” - już pod koniec stycznia tego roku ma pomagać dotrzeć osobom niepełnosprawnym oraz seniorom do lekarza czy na zakupy. Przejazd będzie dla nich darmowy. Zamówienie na taką usługę transportową ogłosiło Elbląskie Centrum Usług Społecznych.

Jak czytamy w ogłoszeniu usługa „ESCUS Taxi” ma być „pomocą w dotarciu z mieszkania lub innego wskazanego miejsca do pojazdu, przejazd na wskazanej przez odbiorcę usługi trasie i pomoc w dotarciu z pojazdu do miejsca docelowego”. Z takiego darmowego transportu będą mogły skorzystać osoby niepełnosprawne, niesamodzielne, dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz seniorzy, którzy ukończyli 75 lat.

Elbląskie Centrum Usług Społecznych planuje realizację 120 takich przejazdów w miesiącu, łącznie do 1440 przejazdów w okresie obowiązywania umowy, czyli od 19 stycznia do 31 grudnia 2022 roku. Usługa ma obejmować trzy trasy: zdrowotną (na przykład do centrum rehabilitacji, do szpitala), „ku aktywności” (np. do klubu seniora) i zakupową (do sklepu, czy apteki). „ECUS Taxi” będzie można zamówić od poniedziałku do piątku, od godz. 7 do godz. 19. Firmy mogą składać swoje oferty do 5 stycznia.

Seniorzy, którzy ukończyli 75 lat oraz osoby niepełnosprawne będą też mogły uzyskać pomoc przy odśnieżaniu posesji, pracach ogrodniczych (np. koszenie trawnika, przycinanie drzewek) oraz przy porządkowaniu grobów swoich bliskich (od września do końca października). ESCUS poszukuje firm, które realizowałyby takie usługi, mogą one składać swoje oferty także do 5 stycznia.

- Jest to nasze drugie zamówienie na usługę taxi oraz prace porządkowe. Na pierwsze nie wpłynęła niestety żadna oferta – informuje Andrzej Fedak z Elbląskiego Centrum Usług Społecznych.

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a gdzie taksówka społeczna?
 • Czyli Mariuszka w TAXI nie zobaczymy? Jak radny Traks złoży interpelację?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  Fan_Gargamela_Z_ PO(2022-01-04)
 • Kto na to wszystko zaraz będzie robił?? Emeryci wnuczkom dają po 200 tys, a na taxi nie mają?
 • Taxi…nowotwór transportu. Jeżdżą jak święte krowy. Strzałka zielona skrętu w prawo? Nigdy nie widziałem, żeby taxi się zatrzymała. Nie ustępują pierwszeństwa pieszym na pasach. A samochody jakimi jeżdżą? To szroty. Wole już na autobus spóźniony czekać niż dać im zarobić!!! Do roboty złotowy!
 • aha odezwała się konkurencja z Hao taxi, rabat i tele najmądrzejsi naciągacze
 • RobertKoliński A wystarczyłoby porządny transport publiczny zrobić w mieście. .. ech, nieudaczniki. #SocRev 🚩 #TransportPubliczny, #KoniecEryDziadocenu! Hashtagi: #samorzad, #nieudolnosc, #szkodniki, #bumelanctwo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  1
  RobertKoliński(2022-01-04)
 • Ładny tytuł, ładnie brzmi- bezpłatna pomoc dla seniorów, -120 kursów w m- cu, czyli ok co setny, ma szansę załapać się na taki bezpłatny kurs, globalnie wychodzi między 1000 a 2000 zł miesięcznie - jeśli by liczyć kurs w granicach 10- 20 zl, na pomoc w ponad 100 000 - nym miešcie, dodam, że tyle wydaje na pomoc (1500 zł. )Na swojego ojca w domu opieki. Czyli fikcja, tym berdziej, że JAK piszecie, zleceniodawca już po raz drugi NIE może znależć przewoznika. Tak JAK z tą panienką chciałby a się boi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  Pomagamy?(2022-01-04)
 • .. .a dlaczego nie seniorzy od 70+? to jest dyskryminacja! Elbląska taksówka społeczna, która działała, świadczyła usługi właśnie dla seniorów nawet 65+, a nie 75+. .. przywrócić ŻÓŁTĄ TAKSÓWKĘ SPOŁECZNĄ NA POPRZEDNICH WARUNKACH, a nie tworzyć gnioty. .. żenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  balbina_elblag(2022-01-04)
 • A co mnie to, !! mam jeszcze 40 lat do siedemdziesiątki I do 127 fali covida I do 6 - tej mutacji epsilona. Szczepionki już same będą. wychodziły uszami, w lewym uchu pojawi się zgrubienie, to czip, a palcem prawej dłoni bědziesz mógł dotknąć tego czipa I otworzy się czaszka, można będzie sobie dolać oleju w zależności jakie szczepienie będziesz chciał przyjąć. Dalej będą CI sami tzn cztery podstawowe firmy. Na ich kontach niemieszczące się zera będą przenoszone do rezerwowego kompa na Marsie. Komety między planetarne będą przenosiły szczepionki jako rezerwy do nowo odkrytych galaktyk. Hitler przy obecnej Masonerii to maleńki Pikuś niewidoczny pod mikroskopem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  6
  Lambda.(2022-01-04)
 • Szczepta się, ale z Kim? Jedna to nawet jest chętna w ogłoszeniach, ale ciekawe, bo nic za to nie chcę, mówi, że zrobi to dla przyjemności. Ludzi to mają siano w głównych, ja raz wiedziałem takich co się szczepili I potem wzieli ich w koc I do karetki, Ta chętna lalunia nawet NIE ma pojęcia jak by ją ludzie na języki wzieli, a možna I nie, teraz świat się taki durny robi, że już nic nie wiem.
 • A KIEDY ?!bezplatne taxi i pomoc dla MŁODYCH?>
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  6
  antyStarzec(2022-01-04)
 • Taksiarstwo podupada, więc trzeba zachęcić staruszków
Reklama