UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Biedniejsi dostaną na podręczniki i mundurki

2007-08-02
Aktualizowany 2007-08-08 15:51

Prezydent Elbląga Henryk Słonina wystąpił do Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty o sfinansowanie zakupu podręczników dla dzieci z klas 0 - III szkół podstawowych oraz zakupu mundurków dla gimnazjalistów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

W trudnej sytuacji materialnej, czyli takiej, gdy na jednego członka rodziny przypada 351 zł, w Elblągu znajduje się 2 427 dzieci. Ich rodzice, aby otrzymać dofinansowanie, mieli obowiązek złożyć odpowiednie wnioski do 27 lipca, a następnie po dokonaniu zakupu podręczników (mundurków) winni przedstawić dowód zakupu dyrektorowi szkoły, do której dziecko uczęszcza. Dyrektor szkoły dokona zwrotu kosztów. Zwrot kosztów wynosić będzie:
     dla dzieci rozpoczynających roczne przygotowanie przedszkolne do kwoty 70 zł
     dla uczniów klas I szkół podstawowych do kwoty 130 zł
     dla uczniów klas II szkół podstawowych do kwoty 150 zł
     dla uczniów klas III szkół podstawowych do kwoty 170 zł.
     Dofinansowanie zakupu jednolitego stroju wynosić będzie do 50 zł na jednego ucznia. Formę zakupu (ewentualnie refundacji) mundurka ustala dyrektor szkoły w zależności od uzgodnień z Radą Rodziców, (tj. szkoła zakupi mundurki bądź będzie refundowała koszty zakupu wyżej wymienionego stroju przez rodziców do wysokości 50 zł.)
     Mundurki nosić będą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. O tym, jakie, zadecydowali wspólnie rodzice i dyrekcje poszczególnych szkół.
     Mówi rzecznik Prezydenta Elbląga Agnieszka Staszewska:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Hugo...ale tu nie UK ani Irlandia...nie zauwazyles?
 • Zauważyłem,bieda aż piszczy ale dla czego to dotyka tych którzy tego potrzebóją w Polsce.Politycy potrafią się bogacić i obiecywać a biedni radźcie sobie sami.Tak mi się wydaje w tym kraju
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2007-08-02)
 • Nie litujcie się i nie mówcie,że "bieda aż piszczy".Bieda " aż piszczy"występuje w rodzinach pijackich,a tych nie powinno się wspierać w żaden sposób.Dzieci zrodzone z pijanych rodziców pójdą w ich ślady.Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci.Żadnej litości!Eliminować patologie społeczne.Promować tylko tych, co na to zasługują.
 • do K.Ale zes sie popisal ze tacy ludzie jescze istnieja...;/wszystkich mierzysz jedna miarka ...;/zeby tu jeszcze o doroslych chodzilo ...a to tylko biedne dzieci nie wiem co gorsze te wedlug ciebie pijackie rodziny czy tacy ludzie bez serca ...;/wstydz sie bo masz czego !!!!!
 • swieta prawda K.
 • A mundurek dziecko w klasie 0 też ma nosic ?
 • i dlatego Panie K.,że te dzieci maja pijackich rodziców, nalezy im pomagać bardziej niż takim co mają rodziców ok, to z liberalnego (kasowego) punkt widzenia jest bardzo racjonalne, bo jeśli na 100 takich dzieci chociaż procent wyjdzie z dołka to koszt zakupu poręczników i mundurków przy takim sukcesie jest wręccz smiesznie niski( odrobia to z nawiązka płacąc przez całe zycie podatki) koszt utrzymania takiego dorosłego dziecka to dopiero wydatek ( więzienia, leczenie , interwencje policji itp), tak więc warto pomagac biednym dzieciakom!!!!! nawet tacy porąbańcy na kasę jak Pan, powinii troszeczkę myśleć, pomaganie się opłaca na dłuższa metę i to bardzo, to czysty zysk dla Pana, tak więc gęba w kubeł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dobry wujek(2007-08-02)
 • a co z rodzicami których dochód przekracza 351zł na osobę? oczywiście muszą sobie światnie radzić! Jestem samotną matką, mam jedno dziecko i przekraczam 800zł, czyli co, muszę sama wyposażyć dziecko do szkoły bo jestem za bogata??? Parodia, każda rodzina której trzeba pomóc powinna być wnikliwie sprawdzona przez odpowiednie instytucje, żeby móc stwierdzić co jest komu potrzebne, a nie 352zł i cześć bo zarabiasz za dużo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  samotna matka(2007-08-02)
 • Najlepiej ,narobić dzieci a później liczyć na pomoc innych.Niektórzy myślą dołem a nie górą i takim się pomaga a tacy co potrafią podejść do życia w bardziej zaradny sposób muszą liczyć sami na siebie.Nie chodzi tutaj o dzieci bo one nie są niczemu winne ale o ich rodziców.Wszystkich meneli i pijaków powinno się zmusić do odpracowania tej pomocy skoro potrafili płodzić dzieci a nie potrafią o nie zadbać.Brać to każdy potrafi.
 • pomoc należy się każdemu, ale ta dotyczy tylko tych skrajnie biednych i upośledzonych ekonomicznie, nawet debil wie ,ze potrzeby są 100 razy większe ale nie ma kasy,.....samotne matki harujące aby sobie radzić jako tako usza szukac inego źródła pomocy, może niech zreygnuja z opłacania internetu i za to kupią podręczniki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  włlodek ksiegowy(2007-08-03)
 • Panie Kobi, dziecinada, Pan wiesz ile kosztuje opilnowanie takiego pijaka przy pracy? to koszty szokujące!!!!! takiego pijaka musi pilnowac osoba na poziomie aby z tej pracy ten pijak czegoś sobie złego nie zrobił, a potem ni etrzeba było mu wypłacac odszkodowania, suma sumarum, pijacy nigdy nie pracowali i nigdy pracowac nie beda, kto myśli inaczej wierzy w garbate aniaołki,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  yetuic(2007-08-03)
 • Jak uwieżyc wyfiołkowanej Pani ,która przychodzi do szkoły dziecka i przedstawia oswiadczenie,że nie ma dochodu ii zyje powietrzem. Margines cwaniactwa się powiększa , Wielu młodych ludzi nauczyło sie żyć z opieki bo tak jest wygodniej!!!!Szkoły realizują nastepujacą pomoc: 1Wyzyienie dzieci 2. Sypendia szkolne 2 razy do roku ok 600 zł. 3.Mundurki szkolne 4.Obozy i kolonie Po co sie starać. Trzeba cwaniakować.pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  chello(2007-08-03)
Reklama