UWAGA!

Bitwa na Zalewie

Elbląg, Makieta
Makieta

W piątek 4 lipca w Suchaczu rozpoczynają się prace nad budową makiety „Bitwy na Zalewie”. W1463 roku licząca 30 statków gdańsko-elbląska flota kaperska całkowicie rozgromiła flotę Zakonu - paląc, zatapiając i zdobywając 44 statki. Dzięki grantowi uzyskanemu w konkursie „Działaj Lokalnie VI” powstanie makieta w skali 1:250 (obejmująca wycinek terenu ok.600x625m) przedstawiająca bitwę stoczoną właśnie na wysokości Suchacza.

Każdy chętny będzie mógł własnoręcznie wykonać model do umieszczenia na makiecie. Lista osób uczestniczących w pracach zostanie umieszczona na pamiątkowej tabliczce obok makiety. Zapewniamy materiały, narzędzia, pomoc instruktorów i oczywiście dużo dobrej zabawy.
     Wykonanie makiety będzie również okazją do przybliżenia historii, przewidziana jest wycieczka do Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Pierwsze spotkanie odbędzie się w auli Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Kaprów Polskich w Suchaczu w piątek od godziny 15:30 do wieczora. Bardzo mile będą widziane całe rodziny.
     
     Lokalny Konkurs Grantowy w ramach Programu „Działaj lokalnie VI" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacja Elbląg realizuje we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Starostwem Powiatowym w Elblągu.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Brawo ! Znakomita inicjatywa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inżynier(2008-07-03)
 • I będzie fajnie, a dodatkowo jeszcze dla dzieciaków i młodzieży o godz. 12:00 zaczyna się turniej gier komputerowych FIFA 2005 i FIFA 2007.
 • Aby takich inicjatyw wiecej! morze jeszcze ktoś uruchomi prom z Tolkmicka do Krynicy Morskiej do przewozu samochodów osobowych i ludzi to by była atrakcja pomarzyć warto marzenia nic nie kosztują
 • To była flota elbląsko gdanska, a nie gdańsko - elbląska! Wiecej okrętów wystawil Elbląg, a poza tym dowodca acłosci jakub Vosch był na żołdzie Rady Miejskiej Elbląga! To byla elblaska flota, ktora wygrała bitwe i ocalila kraj, chwalmy się tym!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gozdawa(2008-07-04)
Reklama