UWAGA!

Bitwa o zdrowie "Boczka"

 Elbląg, Piotr Jacyno swoim występem uświetnił jedną z gal Metamorfozy - konkursu organizowanego przez portEl
Piotr Jacyno swoim występem uświetnił jedną z gal Metamorfozy - konkursu organizowanego przez portEl (fot. arch. AD)

Najpierw w walce z chorobą wspieraliśmy Paulinę Hebel. Teraz trzymamy kciuki za zdrowie Piotra Jacyno, również z brygady Ryszarda Rynkowskiego. Dziś (12 marca) elblążanie wzięli udział w akcji charytatywnej poświęconej młodemu muzykowi z "Bitwy na Głosy".

O chorobie dowiedział się dwa miesiące temu. Wiadomość ta spadła na niego jak grom z jasnego nieba. Diagnoza – ostra białaczka limfoblastyczna. Dziś stan Piotra jest stabilny, jednak w pewnym momencie był krytyczny. Piotr jest po pierwszej chemii, jego stan się poprawia. Białaczka to jednak podstępna choroba i zdarzyć się może wszystko. – Piotr przyjął już pierwszą dawkę chemii, po której organizm zareagował pozytywnie – mówi Aleksandra Kaczmarska ze stowarzyszenia Samarytanin, która odwiedziła wczoraj Piotra w szpitalu. - Jest to taka choroba, że wydarzyć się może wszystko, mogą nastąpić nawroty. W przyszłym tygodniu Piotr wyjdzie na tydzień do domu, jednak wkrótce wróci do szpitala, by przyjąć kolejną dawkę chemii.
       Choroba dała o sobie znać w styczniu. Piotr nagle zasłabł między koncertami. Pojechał na pogotowie i tak szpitalnej sali już nie opuścił. Obecnie przebywa w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Jako że od dwóch miesięcy jest przykuty do łóżka, w chwili obecnej nie chodzi. - Nawet nie siada – dodaje Aleksandra Kaczmarska. – Jest więc poddany intensywnej rehabilitacji, by mógł stanąć na nogi. My, jako stowarzyszenie, pokrywamy koszty rehabilitacji, ale na dalsze leczenie potrzebne są pieniądze.
       Z pomocą Piotrowi ruszyło wiele osób z jego rodzinnego Malborka. Pod koniec lutego odbył się tam też koncert, na którym dla "Boczka", bo tak nazywają Piotra przyjaciele, zaśpiewali m.in. Ryszard Rynkowski, Monika Kuszyńska, Alicja Węgorzewska, a także walcząca z guzem mózgu Paulina Hebel.
       Dziś (12 marca) w akcję zaangażowali się elblążanie. W ramach spotkania autorskiego Elbląskiej Sceny Literackiej z Arturem Miścickim (przeczytaj więcej na ten temat w tekście "Najlepiej pisze mi się w rowie"), które odbyło się na Małej Scenie Teatru Sewruka, odbyła się aukcja charytatywna. Dochód z niej zostanie przekazany na leczenie Piotra. Licytowano wiersze pisane na byle czym podarowane przez Alternatywny Elbląski Klub Literacki, książki, obrazy i ceramikę. Swoją cegiełkę dołożyła też nasza redakcja, która na aukcję podarowała redakcyjną koszulkę i kubek. Zebrano 900 zł.
       Podczas spotkania przedstawiano Piotra jako wesołego, otwartego i wrażliwego na los potrzebujących człowieka, a na cześć chorego kolegi zaśpiewały Sandra Elminowska oraz Marta Gałuszewska, finalistki "Bitwy na głosy" z "Brygady RR" - Ryszarda Rynkowskiego.
       Mamy nadzieję, że to nie ostatnia elbląska akcja zadedykowana młodemu artyście i w ślad za elbląskimi literatami pójdą kolejni chętni do pomocy.
       A już 30 kwietnia w Malborku kolejny koncert charytatywny dla Piotra Jacyno z udziałem gwiazd.
       – Szczegółów jeszcze nie znamy, na razie dogrywamy sprawę koncertu – mówi Aleksandra Kaczmarska. – Piotr jest już chorobą bardzo zmęczony i czasami się rozkleja – zdradza. - Ma nadzieję, że swoje trzydzieste urodziny, które obchodzi 8 sierpnia, spędzi już w pełni sił w domu.
       My również mamy taką nadzieję i życzymy "Boczkowi", by jego życzenie się spełniło.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • "wspominano Piotra" Zmiencie to określenie bo brzmi tak, jak byście wydali już na niego wyrok, a chłopak przecież z tego wyjdzie. Musi wyjść!!!!
  • Piotruś jest bardzo silnym i wspaniałym człowiekiem. Wszyscy w niego wierzymy i mamy nadzieję że wyzdrowieje jak najszybciej - bo wyzdrowieje na pewno !! Piotr daje dużo radości wszystkim wokół, ma wspaniałą rodzinę, super dzieciaki i to przede wszystkim dla nich musi walczyć. Piotruś wszyscy trzymamy kciuki, trzymaj się Boczuś :)
Reklama