UWAGA!

Biuro Rzecznika w Elblągu?

Niewykluczone, że w przyszłym roku Elbląg może stać się siedzibą pełnomocnika terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich. W Sejmie trwa obecnie dyskusja nad wniesioną przez komisję sprawiedliwości i praw człowieka ustawą, dzięki której obywatele mogliby mieć bliżej do biura rzecznika.

W opinii Rzecznika Praw Obywatelskich, w połowie spraw, które wpływają, a które dotyczą przestrzegania prawa czy nieprawidłowości w tym względzie, często wystarczającym rozwiązaniem jest porada na miejscu, bowiem problemy dotyczą instytucji i urzędów lokalnych.
     Ustawa nie precyzuje wprawdzie, gdzie te biura miałyby powstać, natomiast jeżeli Sejm ją przyjmie, to jeszcze w tym miesiącu eksperymentalne biuro może powstać we Wrocławiu. Obsługiwałoby ono mieszkańców całej południowej części Polski.
     W przyszłym roku planowane jest utworzenie jeszcze dwóch oddziałów: w Rzeszowie - dla mieszkańców wschodniej części Polski i w Elblągu - dla północy kraju. Dlaczego wybór padł na Elbląg?
     - Z racji położenia - wyjaśnił Stanisław Wileński z biura prasowego Rzecznika Praw Obywatelskich.
     Projekt ustawy trafił teraz do komisji, która będzie nad nim jeszcze pracować. Czy biura pełnomocników rzecznika powstaną, zależy od funduszy.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama