UWAGA!

Bliżej kultury

 
Elbląg, Bliżej kultury

Kultura choć szeroko dostępna często nie jest przez nas dostrzegana. Jak więc sprawić, aby stała się ona codziennością wszystkich ludzi i aby była bardziej zauważana? Na te i wiele innych pytań postanowili odpowiedzieć i zająć się promowaniem właśnie tego zjawiska – zwanego kulturą – wędrownicy z elbląskiego hufca.

Wędrownicy, czyli młodzież harcerska w wieku powyżej 16 roku życia zwykle zajmuje się zdobywaniem znaków służb. Jednym z nich jest znak służby kulturze, który postanowiła zdobyć 11 EDW „WATAHA”.
       Zaczęło się od zamiaru rozpromowania i szerzenia kultury wśród ludzi. Pomysłem na realizację tych zamierzeń był projekt, który wędrownicy napisali do programu „Młodzież w działaniu”. Okazało się, że pomysł ten był na tyle ciekawy, że został zaakceptowany przez Narodową Agencję tego programu, a tym samym gotowy do realizacji. Projekt jest także współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
       Projekt o nazwie „Nośnik Kultury”, polega przede wszystkim na tzw. „wyjściu” do ludzi i pokazaniu, że kultura wcale nie jest taka niedostępna, jak nam się często wydaje. Można ją spotkać wszędzie i na każdym kroku wspomóc jej rozwój.
       Głównym założeniem projektu jest wyjazd do kilku większych miast Polski tj. Poznań, Wrocław, Kraków oraz Warszawa i zorganizowanie występów, a także warsztatów z szeroko pojętej kultury. Jednak, aby takie przedsięwzięcia zostały zrealizowane, nasi wędrownicy musieli najpierw sami trochę się podszkolić. W tym celu przez ponad pół roku uczestniczyli w różnego rodzaju warsztatach.
       Były to warsztaty dziennikarskie, malarskie, rysunkowe, poikarskie, wokalne, fotograficzne i teatralne. Na każdych zajęciach uczyli się czegoś nowego i doskonalili swoje umiejętności, aby następnie w tych miastach wymieniać się swoimi doświadczeniami ze znalezionymi wcześniej grupami artystycznymi. Wszystko oczywiście po to, aby zbliżyć się do kultury.
       Zapraszamy więc do śledzenia poczynań naszych wędrowników, którzy już teraz są w trakcie realizowania swojego projektu. Można to uczynić poprzez wejście na stronę, na której codziennie umieszczane są relację z ich poczynań. Można też do nich dołączyć, do czego oni sami serdecznie zapraszają.
       Życzymy powodzenia w dalszym działaniu i trzymamy kciuki za pomyślną realizację!
Kamila Niewinowska, Hufiec Elbląg ZHP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama