UWAGA!

Bo warto zostać wolontariuszem

 
Elbląg, Bo warto zostać wolontariuszem
fot. nadesłana

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach wolontariatu dla młodzieży i dorosłych. Warsztaty prowadzone będą nieodpłatnie 13 i 14 listopada w godz. 8 – 16 w siedzibie CSE Światowid przy placu Jagiellończyka 1 w Elblągu.

Wszystkich zainteresowanych tematyką wolontariatu zachęcamy do udziału w dwudniowych warsztatach prowadzonych przez specjalistę w tym zakresie. Podczas zajęć prowadzonych z wykorzystaniem metod aktywizujących uczestnicy dowiedzą się wszystkiego o specyfice wolontariatu i arteterapii jak również pod okiem fachowców będą mogli poznać plastyczne techniki stosowane w pracy z osobami niepełnosprawnymi takimi jak technika książeczki dotykowej oraz malowanie na podłożach drewnianych techniką temperową. Uczestnicy wezmą także udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
       W miesiącu listopadzie chętni uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość udziału w charakterze wolontariuszy w Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych organizowanych cyklicznie przez CSE Światowid, podczas których prezentowane będą różnorodne formy twórczości artystów sprawnych i niepełnosprawnych z Polski i Europy. W ramach Spotkań realizowane będą między innymi: koncerty muzyczne, spektakle teatralne, warsztaty artystyczne, pokazy filmowe, spotkania integracyjne, konferencje, wystawy plastyczne oraz fotograficzne. Wolontariusze będą mogli wziąć również udział w Historycznym Happeningu, w ramach którego odbędzie się wystawa i prezentacja filmu dokumentalnego dotyczącego wyjątkowych mieszkańców naszego miasta i regionu oraz spotkanie z zaproszonymi, wyjątkowymi gośćmi. Udział w obu wydarzeniach to niepowtarzalna okazja poznania ciekawych i nadzwyczajnych ludzi.
       Warsztaty wolontariatu odbędą się w ramach projetu "Mówią o nich (nie tylko) w mieście!" realizowanego w ramach ogólnopolskiego Programu "Patriotyzmu Jutra", który służy odkrywaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury.
       Warszaty prowadzone będą nieodpłatnie 13 i 14 listopada w godz. 8 – 16 w siedzibie CSE Światowid przy placu Jagiellończyka 1 w Elblągu.
       Na zgłoszenia czekamy do 10 listopada pod nr telefonu (55) 611-20-77 lub na poczcie e-mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl
       Uczestnicy otrzymają zaświadczenia udziału w warsztatach. Serdecznie zapraszamy.
      
Urszula Zajko-Olejniczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama