UWAGA!

„Bóbr” w SP 14

 
Elbląg, „Bóbr” w SP 14
(fot. nadesłana)

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14, po rocznej przerwie, po raz piąty wzięli udział w międzynarodowym konkursie „Bóbr” z informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Konkurs Bóbr to międzynarodowy konkurs z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, zainicjowany w roku 2004 na Litwie, na wzór Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Jest przeprowadzany raz w roku jednocześnie w większości uczestniczących w nim krajach.
       Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
       Uczniowie SP nr 14 po rocznej przerwie już po raz piąty próbują swoich sił w tym niezwykle trudnym konkursie, który ma charakter jednorazowego testu wykonywanego samodzielnie przez uczestnika z pomocą komputera na oprogramowaniu konkursowym. W czwartek, 12 listopada swoją próbę mieli uczniowie klas IV-VI, natomiast 13 listopada do konkursu podejdzie 6 śmiałków z klas III. Powodzenia!
      
K. Witkowska, nauczyciel informatyki SP nr 14 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama