UWAGA!

Bomba w elbląskiej szkole medycznej!

 Jednym z zawodów, który skorzysta z kursów i szkoleń zawodowych jest technik masażysta.
Jednym z zawodów, który skorzysta z kursów i szkoleń zawodowych jest technik masażysta.

Tego się nie spodziewaliśmy. Informacje, które zaczęły do nas docierać w sierpniu były zaskakujące. Nadchodzi prawdziwa bomba finansowa dla uczniów! Sprawdź, kto z niej skorzysta i przekonaj się, że do Medyka warto dołączyć już w styczniu!

Ta rewelacyjna oferta jest właśnie dla Ciebie!
       Profesjonalne kursy i szkolenia zawodowe
– to z nich skorzysta 70 uczniów takich kierunków jak opiekun medyczny, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, technik elektrokardiolog, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, florysta oraz 10 nauczycieli. Dodatkowo słuchacze odbędą 150-godzinne staże u pracodawców, zgodne z kierunkiem kształcenia, za które otrzymają wynagrodzenie, odzież ochronną oraz profesjonalny sprzęt do pracy. W projekcie będzie mógł wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r. do szkoły wpłynie kwota w wysokości 784 tys. 771,88 zł, z czego wkład Unii Europejskiej to 667 tys. 056,10 zł.
       A to wszystko za sprawą realizowanego w szkole projektu z Poddziałania 2.4.2 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego ZIT bis Elbląg RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020 pt. „Wyposażenie uczniów i słuchaczy Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu w dodatkowe umiejętności zawodowe, poszerzenie posiadanych oraz realizacja kształcenia praktycznego w rzeczywistych warunkach pracy”.
       Z oferty mogą skorzystać również i ci, którzy rozpoczną naukę w styczniu. Właśnie rozpoczął się nabór na semestr zimowy.
       - Szczególnie polecamy technika farmaceutycznego, gdyż jest to ostatni nabór. Kierunek, decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, zostaje definitywnie zamknięty – informuje Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej. - Inne polecane kierunki to opiekunka dziecięca, terapia zajęciowa, florysta. O tych i pozostałych kierunkach kształcenia można dowiedzieć się z naszej strony: www.medyk-elblag.pl.
      
       Całkiem nowa szkoła

  W Szkole Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej stawia się przede wszystkim na praktykę
W Szkole Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej stawia się przede wszystkim na praktykę

 - Druga miła niespodzianka, z której się ogromnie cieszymy to prawdziwa bomba finansowa, kolejny projekt, który przeszedł pozytywnie wszystkie oceny i uplasował się na piatym miejscu najwyżej ocenionych projektów, czyli „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu” w ramach RPO W – M 2014-2020, Efektywność energetyczna, Działanie 4.3 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków, Poddziałanie 4.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych - informuje elbląski Medyk.
       Już teraz wiadomo, że wykonane zostaną takie prace jak wymiana i ocieplenie dachu, wymiana okien, wymiana drzwi zewnętrznych, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, instalacja dwóch pomp ciepła, wymiana żarówek na energooszczędne LED.
       Całkowity koszt projektu to 2 mln 2 tys. 956,83 zł., dofinansowanie ze środków UE – 1 mln 695 tys. 946,97zł, wkład własny wnioskodawcy (są to środki Samorządu Województwa) to 307 tys. 9,86 zł.
       - Bardzo nas to wszystko cieszy, to ogromna radość, zwłaszcza dla naszych uczniów. To oni niecierpliwie czekają na kolejny krok realizacji projektów - dodaje placówka. 


       --------------Art. sponsorowany---------------

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie