UWAGA!

----
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • @z Pasłeka - Tak "elblągi" i "pasłęki", powcy i pisowcy, rolnicy i robotnicy, pacujący i nieroby, kto wam to zrobił?
  • Żyją na 800 plus, dopłątach do mieszkań itp itd. Nie są one wliczane do dochodów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    : ) ...(2025-07-09)
  • "więc niech teraz się biorą do roboty ale oni wolą tylko krytykować Tuska" - żeby ten tusk robił chociaż 30% tego co PISiory to już byłoby nieźle. A to zwykły nierób i leń.
  • @KapitanSzyderca - Najpierw się dokształć a potem mędrkuj. W takiej biometanowni do obsadzenia jest kilka etatów, wszystkie procesy są w pełni zautomatyzowane. Za to smród juz dla wszystkich
  • Jakie są korzyści z biometanowni zapytałem SI. Odpowiedziała. Biometanownie mają wiele korzyści ekologicznych, które przyczyniają się do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.1.Redukcja emisji gazów cieplarnianych - przetwarzając odpady organiczne na biogaz, zmniejsza się ilość metanu i dwutlenku węgla uwalnianych do atmosfery, co pomaga walczyć ze zmianami klimatu.2.Wykorzystanie odnawialnego źródła energii - biogaz z biometanowni to czyste, odnawialne źródło energii, które może zastąpić paliwa kopalne, zmniejszając zanieczyszczenie powietrza.3.Gospodarowanie odpadami - biometanownie pozwalają na efektywne zagospodarowanie odpadów organicznych, takich jak resztki roślinne, obornik czy odpady spożywcze, co zmniejsza ich składowanie na wysypiskach i związane z tym problemy, np. emisję metanu z rozkładających się odpadów.4.Produkcja nawozów naturalnych - po procesie fermentacji powstaje digestat, który można wykorzystać jako ekologiczny nawóz, redukując potrzebę stosowania chemicznych środków nawozowych.5.Ochrona zasobów naturalnych - korzystanie z biometanu pozwala na zmniejszenie zużycia nieodnawialnych źródeł energii, co przyczynia się do zrównoważonego rozwoju. Podsumowując, biometanownie to narzędzia, które pomagają chronić środowisko, zmniejszając emisje, promując odnawialne źródła energii i wspierając gospodarkę odpadami w sposób ekologiczny. Jeśli chcesz, chętnie opowiem więcej!
  • " żeby ten tusk robił chociaż 30% tego co PISiory" - to poczytaj
  • @Netkot - nie zmieściło się, szkoda
  • heh, Tusk włąśnie popchnął poprawkę do "ustawy gazowej", że strategiczne rezerwy gazu nie muszą być trzymane na terytorium RP, mogą być za granicą pod warunkiem, iż (tu zapewne niemiecki) dostawca zagwarantuje ich zwrot w ciągu 50 dni (!)... jednocześnie polskojęzyczny rząd uciął już inwestycje w kilku miejscowościach w zbiorniki gazu... za to w Niemczech za Odrą ruszyły inwestycje w magazyny gazu... może w tą "poprawkę" wpisuje się nieźle nagonka na biogaz - przecież to fe, niedobre i nieładnie pachnie... po co Polakom taki gaz? Przecież będziemy mieć magazyny za Odrą! :(... to już tragi-parodia państwa, tudzież nowa wersja rozbiorów...
  • @2084 - To nie są, Iwanie Iwanyczu, sprawy na waszą głowę...
  • Brak odpowiednie edukacji społeczeństwa jest porażający. Boimy się wszystkiego. Boimy się elektrowni atomowej choć otacza nas kilkadziesiąt elektrowni sąsiadów Polski. Boimy się wiatraków, nowych technologii. Z powodu braku wiedzy mylimy pojęcia. Biogazownia to nie biometanownia. Biometanownia w Polsce jest tylko jedna. Kiedyś śmierdziało z biogazowni to i śmierdzieć będzie biometanowni. Skąd taka pewność. Strach przed nowym i brak wiedzy o nowym kreuje opinie.
  • @Czy - Atomowej nikt się nie boi, bo to na dziś najtańsza energia. Nie boimy się niczego, poza coraz wyższymi cenami energii, z czym te energoodnawialne źródła nieoderwanie się wiążą. Europa nie uchroni całego świata, za to ponosi ogromne koszty.
  • uciążliwość biometanowni to nie zapach, ten element da się opanować i wykluczyć całkowicie w normalnej pracy. Problemem jest halas i ruch setek ciężarówek dowożących biomasę i wywożących orodukt pofermentacyjny, problemem jest zagrożenie pożarem a nawet wybuchem i hałas agregatów prądotwórczych i wentylatorów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    fuchmen(2025-07-11)
Reklama