UWAGA!

Budżet Obywatelski – głosowanie trwa, statystyki rosną

 Elbląg, Budżet Obywatelski – głosowanie trwa, statystyki rosną

W ciągu dwóch tygodni głosowania na propozycje zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego swoje głosy oddało ponad 7070 elblążan. Głosowanie potrwa jeszcze do 15 października. Tego dnia ankiety papierowe przyjmowane będą do godz. 15.30 w Biurze Obsługi Interesanta, a formularz elektroniczny zostanie wyłączony o północy.

Pozostało siedem dni. Głosujmy! Wyniki głosowania, na bieżąco, można podglądać na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu.
      
       Głosowanie krok po kroku

       Tym, którzy jeszcze nie oddali swoich głosów na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego przypominamy, że można to zrobić elektronicznie poprzez wspomnianą już stronę www.budzetobywatelski.elblag.eu lub wypełniając ankietę papierową.
       Ankiety należy składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności). Głosować można tylko jeden raz, zaznaczając maksymalnie pięć zadań z okręgu, do którego się należy i jedną inicjatywę ogólnomiejską. Nie jest wymagana oryginalna wersja ankiety – można składać kserokopie bądź wydruki komputerowe, które można pobrać w formacie pdf ze strony Budżetu Obywatelskiego. Na stronie tej znajduje się również podział miasta na okręgi wyborcze.
       Głosując należy podać swoje imię i nazwisko, adres zameldowania, pesel, a także serię i numer dowodu osobistego. Dane, które mieszkańcy przekazują w ankietach papierowych i w formie elektronicznej są wykorzystywane wyłącznie do weryfikacji głosów i nie są udostępniane żadnym firmom lub instytucjom.
      
       Dlaczego głosujemy dwa dni dłużej?

       Pierwotnie głosowanie miało potrwać do 13 października, taka data widnieje w zarządzeniu dotyczącym Budżetu Obywatelskiego i na plakatach rozklejonych na terenie miasta. Jednak z uwagi na kilkudniowe opóźnienie w dystrybucji ankiet omyłkowo zapisano w nich termin – 15 października i w związku z tym, na korzyść mieszkańców, podjęto decyzję o przedłużeniu głosowania o dwa dni. Po stosownej zmianie w zarządzeniu głosy przyjmowane są do środy, 15 października.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama