UWAGA!

By dzieci czuły się bezpiecznie

 
Elbląg, By dzieci czuły się bezpiecznie

Bezpieczeństwo najmłodszych elblążan jest jednym z priorytetów władz miasta i pracy placówek oświatowych. Dlatego też wzorem lat ubiegłych w elbląskich przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg, już po raz kolejny realizowany jest, projekt pn. „Bezpieczny El-Przedszkolak”.

Głównym założeniem projektu jest edukacja dzieci z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Projekt wdraża działania mające na celu aktywizację społeczną w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom występującym w ruchu drogowym, środowisku naturalnym czy zagrożeniom zdrowia.
       W realizację projektu zaangażowane są formacje mundurowe, działające na terenie miasta. Do wspólnych działań włączyły się jednostki Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia, Straży Miejskiej, Wojska oraz Nadleśnictwo. Współpraca polega na działaniach edukacyjnych przeprowadzonych bezpośrednio przez funkcjonariuszy w formie spotkań na terenie przedszkola, wizytach i wycieczkach do jednostek czy Bażantarni. Dzieci uczą się oceniać okoliczności i elementy niebezpieczeństwa, ustalać plany działania. Dowiadują się, jak „unikać” niebezpiecznych sytuacji lub jak z nich wybrnąć.
       W okresie od 18 września do 20 października we wszystkich przedszkolach odbywają się tematyczne tygodnie pod patronatem każdej ze służb mundurowych.
       W tygodniu niebieskim, który trwał od 18 do 22 września we wszystkich placówkach odbyły się działania związane z pracą Policjantów i Strażników Miejskich. Dzieci uczestniczyły w pogadankach na temat bezpieczeństwa w ruchu miejskim i drogowym.
       Od 25 do 29 września trwał tydzień czerwony, podczas którego najmłodsi mieszkańcy byli uczestnikami spotkań z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej.
       Pierwszy tydzień października był tygodniem zielonym - od 2 do 6 października przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniach organizowanych przez Nadleśnictwo. Aktualnie trwa tydzień moro - od 9 do 13 października dzieci biorą udział w zajęciach przygotowanych przez żołnierzy. Od 16 do 20 października natomiast będzie tydzień biały, podczas którego przedszkolaki spotkają się z pracownikami Pogotowia Ratunkowego.
       Momentem kulminacyjnym całego projektu realizowanego w ramach programu „Bezpieczny Elbląg” i podsumowaniem wspólnych działań będzie Olimpiada Bezpiecznego El-Przedszkolaka, która odbędzie się 27 października w hali sportowej MOS. Przedszkolaki wraz z reprezentantami służb mundurowych będą rywalizować w wielu ciekawych konkurencjach sportowych oraz sprawdzających wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama