UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

By dzieciom żyło się lepiej. Zagłosuj!

 
Elbląg, Można głosować na różne projekty, które pomogą elbląskim dzieciom jeszcze lepiej się bawić oraz uczyć
Można głosować na różne projekty, które pomogą elbląskim dzieciom jeszcze lepiej się bawić oraz uczyć (fot. arch. AD)

Dzieciom w naszym mieście może żyć się ciekawiej. Nowe place zabaw, czy warsztaty organizowane prze elbląskie stowarzyszenie z pewnością odciągną, choć na chwilę, nasze pociechy od komputerów i telewizorów. Jak wiadomo – tego typu inicjatywy wiążą się z kosztami. Naprzeciw takim potrzebom wyszła jedna z fundacji, która zorganizowała konkurs na zrealizowanie najciekawszych pomysłów. W Elblągu zgłoszono do niego siedem inicjatyw.

HARC – port dla dzieci
       Inicjatywa zgłoszona przez Hufiec Elbląg ZHP. Harcerze chcą stworzyć miejsce, w którym dzieci aktywnie będą spędzać czas. Instruktorzy ZHP będą uczyć dzieci w wieku 6-13 lat ratownictwa i żeglarstwa za darmo. Dotacja będzie przeznaczona m.in. na renowację sprzętu żeglarskiego, warsztaty szkutnicze, żeglarskie i pierwszej pomocy, zakup sprzętu do szkoleń z ratownictwa czy remont Sali.
      
       Nakarmmy zmysły naszych dzieci
       Inicjatywa zgłoszona przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1. Ośrodek kształci 237 dzieci oraz młodzież z upośledzeniem umysłowym i autyzmem. To, czego im brakuje, to plac zabaw dostosowany do potrzeb i możliwości niepełnosprawnych podopiecznych. Taki plac uatrakcyjniłby czas wolny i oczekiwanie dzieci na zajęcia.
      
       Na ścieżkach bajek
       Inicjatywa zgłoszona przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2. Jest to projekt edukacyjno-terapeutyczny z elementami bajkoterapii. W ramach programu planowane są warsztaty i zajęcia otwarte dla dzieci i rodziców. Zadaniem będzie zachęcanie dzieci do spontanicznego i aktywnego badania rzeczywistości oraz swoich możliwości psychofizycznych.
      
       Plac zabaw Ale Jazda
       Inicjatywa zgłoszona przez Stowarzyszenie Hulajnoga przy SP nr 6. Wśród uczniów tej szkoły znaczna część, to dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi. Plac zabaw miałby być dostosowany do ich potrzeb. Miałoby to być miejsce atrakcyjne i funkcjonalne, gdzie dzieci będą mogły bawić się, pokonywać strach i czerpać dużo radości.
      
       Wyspa Kultury W55
       Inicjatywa zgłoszona przez Stowarzyszenie Elbląg Europa. Jest to pomysł na stworzenie miejsca przyjaznego dzieciom i rodzicom, gdzie będą mogli spędzać wspólnie czas wzmacniając więzi, relacje i rozwijając swoje pasje. W ramach Wyspy Kultury będą organizowane warsztaty animacyjno-dydaktyczne, takie jak baśniowa przygoda z fotografią, warsztaty „mały podróżnik”, czy warsztaty cyrkowe.
      
       Rowerkolandia

       Inicjatywa zgłoszona przez Przedszkole nr 8. Pomysł ma na celu powstanie bezpłatnego parku rowerowego, gdzie dzieci mogłyby nabywać praktyczne umiejętności jazdy na rowerach, hulajnogach, czy rolkach. Rowerkolandia mogłaby być krainą tras rowerowych.
      
       Mrówkolandia
       Inicjatywa zgłoszona przez Stowarzyszenie „Mrowisko” przy ZS nr 2.W ramach tego projektu miałby powstać pac zabaw dla dzieci przy ZS nr 2. Miałby to być plac z prawdziwego zdarzenia, gdzie dzieci po szkole mogłyby bezpiecznie się bawić.
      
       Na inicjatywy można głosować do 14 listopada na stronie www.todlamniewazne.pl.
      
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Wyspa Kultury W55 Inicjatywa zgłoszona przez Stowarzyszenie Elbląg Europa. Jest to pomysł na stworzenie miejsca przyjaznego dzieciom i rodzicom, gdzie będą mogli spędzać wspólnie czas wzmacniając więzi, relacje i rozwijając swoje pasje. W ramach Wyspy Kultury będą organizowane warsztaty animacyjno-dydaktyczne, takie jak baśniowa przygoda z fotografią, warsztaty „mały podróżnik”, czy warsztaty cyrkowe. Czyli nic konkretnego, same ogólniki. Jak zawsze. Animatorzy!
Reklama