UWAGA!

By odnowić kąpielisko

 
Elbląg, Tak było jeszcze w 2009 r.
Tak było jeszcze w 2009 r. (fot. arch. portEl)

Ponad rok temu zostało całkowicie wyłączone z eksploatacji. Powodów do tego, by je zamknąć było kilka – m.in. zły stan techniczny, eutrofizacja wód, wysokie koszty utrzymania. Jednakże temat kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej co jakiś czas wraca. Teraz sprawą tą chce się zająć Stowarzyszenie Na Rzecz Praw i Poszanowania Obywateli RP Przez Urzędy Konsularne w Niemczech.

Przypomnijmy, miejsce to ostatecznie zamknięto w 2012 r. Na poświęconej temu konferencji prasowej dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wskazywał na trudności w utrzymaniu tego miejsca, zwłaszcza w kontekście czystości wody, a także wskazał na koszty, z którymi wiązałoby się jego odnowienie, zwłaszcza w ówczesnym kontekście budowy aquaparku.
       – Zastanawialiśmy się czy jest możliwość pogodzenia tych dwóch spraw, czyli remontu kąpieliska, a następnie ewentualnej budowy aquaparku. Poprosiliśmy zatem nadzór budowlany o sporządzenie kosztorysu, w rezultacie remont kąpieliska kosztowałby około szesnastu milionów złotych – mówił wtedy Marek Wnuk.
       Na ostatniej sesji Rady Miasta temat powrócił. Wiceprzewodniczący Sławomir Malinowski złożył interpelację w tej sprawie.
       W najbliższy czwartek (18 lipca), o godz. 17 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Praw i Poszanowania Obywateli RP Przez Urzędy Konsularne w Niemczech. Jak wyjaśnia jego prezes, Krzysztof Daszkowski, jest ono otwarte dla wszystkich mieszkańców. Propozycją jest utworzenie Komitetu Odbudowy Elbląskiego Basenu, który docelowo miałby zbierać fundusze na rewitalizację basenu.
       – Chodzi tutaj o to, abyśmy to dobro, które mamy, ratowali. Chcielibyśmy, aby przyszli na nie mieszkańcy naszego miasta, wypowiedzieli się na ten temat. Każdy jest mile widziany – wyjaśnia prezes. – Wszyscy wiemy, w jakich tarapatach jest miasto, a jeśli chcemy coś mieć to trzeba o to powalczyć. Koszty odbudowy tego obiektu są duże, ale jest to możliwe. My daliśmy ideę, jeżeli ktoś ma lepszy pomysł to oddajemy pole, nie ma problemu.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • nie prawda, ja nie wiem w tarapatach jest miasto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  ELDLΔŻANIN(2013-07-16)
 • Malinowski proponuje zrobić to pospolitym ruszeniem i łopatami.
 • co ze stworzonym stanowiskiem w nieistniejącym Aqaparku i braniu za to pensji ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  agentRutka(2013-07-16)
 • Odnowić kąpielisko!!!
 • .. skończy się jak zwykle. .ujadanie szczekaczkami przez kilka lat. i nc się nie zmieni. .
 • Jestem za tym aby basen zostal odnowiony!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  1
  Czytelnik_MOBI_23818(2013-07-16)
 • Wprowadzić opłatę za wejście na basen, powiedzmy 10 złotych od osoby dorosłej, 5 za dziecko do 12 lat, za nieograniczony czas przebywania na basenie. Wyremontować dno, położyć kafle, zrobić oczyszczalnie wody dla basenu, chlorować. Wprowadzić kary za załatwianie się w basenie (powiedzmy 100 złotych, żeby ludziom się nie chciało brudzić basenu). Porobić zjeżdżalnie, brodzik dla dzieci, basen z torami oraz duży basen otwarty. Zrobić restauracje na terenie basenu. Zrobić boiska do siatkówki plażowej, wymiarowe i odpowiednio przygotowane. Boisko do koszykówki. Plac zabaw dla dzieci. Plac z drążkami i poręczami by można było też poćwiczyć. Zrobić miejsce z masażami wodnymi, postawić trampoliny różnej wysokości. Można by wymienić pomysłów tylko przydałoby się by ktoś to zrealizował w końcu. Tak samo dajcie miastu porządną dyskotekę jak kiedyś kazamaty :) żeby do nas gwiazdy przyjeżdżały, by można było się odpowiedni pobawić. Klub z prawdziwego zdarzenia z prawdziwą ochroną, a nie łapańcami z ulicy czy dziwnych organizacji :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  2
  zezowatyZenek(2013-07-16)
 • A więc nadal pomagajcie ludziom, chwalebny to cel a inwestowanie i budowanie oraz rewitalizację zostawcie specjalistom. To tak jak by przeprowadzać rewitalizację Fabryki Cygar lub Lokomotyw. Całe życie pływam na basenach, budowałem je - ale ten obiekt nie jest już w obecnej dobie, rygorach sanitarnych i potrzebach do wykorzystania - tak jak rozbierane kamienice z terenu Elbląga - pozbawione renowacji, remontów i zmiany infrastruktury wewnętrznej. Kolejne księżycowe przedsięwzięcia - no ale cóż taki real i gmina.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  MiejscowyAborygen(2013-07-16)
 • a może by tak w cynie partyjnym ?
 • MariuszLewandowski No to Drogi Aborygenie czas się brać do roboty. Jutro pobierzemy wersję elektroniczną opracowania sprzed paru lat. W czwartek zamierzamy ją omówić i poszukać alternatywnych rozwiązań. Pytanie do ciebie - jak uszczelnić nieckę basenu bez jej demontowania ? Iniekcje pod leżące kafle czy wypełnienie szpar ? A jak by wyglądał filtry grawitacyjne z spiętrzenia Kumieli przy Młynie do niecki ? To dwa główne problemy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6
  2
  MariuszLewandowski(2013-07-16)
 • Ja bym wypełniał szpary stojąc plecami do spiętrzonej wody prawda Mariuszu że logiczne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  4
  alejojo(2013-07-16)
 • to ja może zacznę zbierać kasę na przekop Mierzei. ..
Reklama