UWAGA!

Cel: rehabilitacja i badania. Każdy może pomóc Tomkowi

 Elbląg, Cel: rehabilitacja i badania. Każdy może pomóc Tomkowi
Fot. arch. rodzinne

O 19-letnim Tomku, zmagającym się z zespołem Aspergera i chorobą Scheuermanna, a więc jałową martwicą kręgosłupa, pisaliśmy w zeszłym roku - w związku ze zbiórką na jego leczenie i rehabilitację. Teraz nastolatek ma przejść badania genetyczne, które również są bardzo kosztowne. Każdy może mu pomóc.

- Zawsze był zamknięty w sobie, małomówny, bardzo wrażliwy. Jednak myśleliśmy, że taki jego urok... - podkreśla na stronie internetowej zbiórki pani Grażyna. - Koszmar zaczął się wraz z pójściem do szkoły. Tomek nie potrafił skupić się na poleceniach. Nauczyciele szybko zauważyli problem. Badania, diagnozy i szok... Zespół Aspergera, zaraz potem kolejny cios, choroba Scheuermanna. I nieodstępujące nas na krok pytanie, jak możemy mu pomóc? - wskazuje mama Tomka. Nastolatek z niewielkiej miejscowości Pakosze w woj. warmińsko-mazurskim zmaga się też m. in z autyzmem, z wadą wzroku i bardzo potrzebuje terapii ruchowej.

Tak pisaliśmy o Tomku rok temu. Jak podkreśla na stronie internetowej zrzutki jego mama, nastolatka czekają teraz kosztowne badania.

- Tomek oprócz rehabilitacji potrzebuje wykonać badania genetyczne. Na to wszystko nie wystarcza środków. Proszę ludzi dobrej woli o pomoc. Dziękuję za dotychczasowe wpłaty. Niestety, te środki, które już pozyskaliśmy w tak długim czasie, nie pokrywają badania genetycznego. Pomocy – pisze na stronie zrzutki pani Grażyna. Zachęcamy do pomagania.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama