UWAGA!

Celinki i jaśki uszyte

 
Elbląg, Celinki i jaśki uszyte
fot. nadesłana

W sobotę, 17 października w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu odbyły się warsztaty charytatywne pt."Szyjemy celinki dla chłopca i dziewczynki". W czasie trwania warsztatów były szyte poszewki celinki oraz poduszki tzw. jaśki.

Na maszynach szyły panie z Elbląga, przyjechały również pani Ania z Gdańska oraz pani Grażyna i pani Iwona z Ełku. Dużym wsparciem była pomoc woluntarystyczna uczniów szkoły. To wolontariuszki przygotowywały wkłady do poduszek, cięły ocieplinę. Pomagały również przy pracach logistycznych przygotowując panele do szycia, co bardzo ułatwiło dalsze szycie. W czasie wolnym poznawały technikę haftu krzyżykowego, którą pokazywała pani Marysia bardzo wspierająca akcję. Wolontariuszki mogły zobaczyć różnorodność materiałów bawełnianych. Można było zobaczyć wiele wspaniałych i pięknych aplikacji z Polski, USA, Szkocji wyszytych haftem krzyżykowym.

 


       Miło nam było witać gości, którzy przychodzili, aby poznać historię akcji, zobaczyć jak powstają poduszki celinki, które od ponad 10 lat są przekazywanie dla chorych i niepełnosprawnych dzieci i ich rodzeństwa. Atmosfera spotkania była wyjątkowa. W czasie warsztatów zostało uszytych 82 sztuk paneli. Uszyte prace zostaną przekazane dla dzieci i młodzieży podopiecznych objętych opieką Fundacji Ewy Błaszczyk "AKOGO?".
      
      
      

Ewa Maliszewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama