UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Centralny Zlot Klas Mundurowych

 
Elbląg, Centralny Zlot Klas Mundurowych
fot. nadesłana

Blisko sześciuset uczniów, którzy realizują programy nauczania w tak zwanych „klasach mundurowych” z innowacją wojskową, rozpoczęło w Żaganiu rywalizację o miano najlepszej klasy mundurowej. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentuje 30-osobowa klasa wojskowa z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu.

Od 6 do 10 października rywalizować będzie 18 klas z całego kraju.
       Jak się okazało jeszcze w czerwcu, klasa z ZST-I jest najlepiej przygotowana i to właśnie ona została wybrana i rekomendowana do udziału w ogólnopolskim zlocie przez Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie, płk Andrzeja Szczołka, a rekomendację w pełni poparł Komendant WKU w Elblągu, ppłk Jerzy Wieczorek. Na polecenie Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. dr Leszka Surawskiego, od początku września rozpoczęto intensywne przygotowania i treningi z klasą, realizowane na bazie 16 Batalionu Dowodzenia w Elblągu -mjednostki patronackiej dla szkoły, z którą 8 lat temu podpisano stosowne porozumienia. Treningi dotyczyły m. in. musztry, strzelania, biegów, szkolenia sanitarnego, rzutu granatem, dostarczania amunicji i wielu innych sprawności, w tym piosenki marszowej. Ale najważniejsza jest kondycja i wytrzymałość - klasa ma do pokonania 8 kilometrowy marszobieg, w trakcie którego będzie musiała wykonać szereg zadań, na przykład udzielić pierwszej pomocy rannym, wykonać strzelanie, ewakuować (przepchnąć) uszkodzony pojazd, dostarczyć skrzynki z amunicją. Do tego dochodzi przegląd musztry i piosenki marszowej. Konkurencja widowiskowa, jednak wymagająca wytrzymałości i umiejętności. O to zadbali we wrześniu instruktorzy z 16 batalionu dowodzenia, Orkiestry Wojskowej Garnizonu Elbląg oraz wychowawcy i nauczyciele Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych.
       Teraz pozostaje trzymać kciuki za naszą młodzież i mieć nadzieję na wysoką lokatę elbląskiej młodzieży, a w to wierzymy wszyscy. Zaś informacje z „pola walki” przekazywać będziemy Państwu na bieżąco.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama