UWAGA!

Centrum bezpieczeństwa w Nowakowie

Elbląg, Wspólne przecięcie wstęgi i ...centrum otwarte
Wspólne przecięcie wstęgi i ...centrum otwarte (fot. KMP Elbląg

W poniedziałek (13 października) w Zespole Szkół w Nowakowie odbyło się uroczyste otwarcie Szkolnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Uroczystość połączona była z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Otwarcia i symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali starosta elbląski Sławomir Jezierski, wójt Gminy Elbląg Genowefa Kwoczek, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu Zbigniew Lichuszewski oraz dyrektor Zespołu Szkół w Nowakowie Bogusław Milusz.
     - W ramach Szkolnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w szkole, prowadzone będą zajęcia z dziećmi i młodzieżą w zakresie wychowania komunikacyjnego, upowszechniana będzie wiedza teoretyczna i praktyczna w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówi Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Podczas szkoleń młodzież uświadamiana będzie o istocie zagrożeń wynikających z uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzieci i młodzież będą miały okazję m.in. przygotować się do egzaminu na kartę rowerową i motorowerową.
     Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu wyposaży szkołę w niezbędny sprzęt, pomoce naukowe, podręczniki oraz przygotuje plac manewrowy do jazdy praktycznej rowerem i motorowerem.

 

Już podczas spotkania inauguracyjnego WORD przekazał Szkolnemu Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego m.in. dwa rowery górskie, skuter, pachołki czy mały sygnalizator świetlny.
     W trakcie imprezy wystąpili uczniowie szkoły, którzy przypomnieli wszystkim zgromadzonym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama