UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Centrum bezpieczeństwa w Nowakowie

Elbląg, Wspólne przecięcie wstęgi i ...centrum otwarte
Wspólne przecięcie wstęgi i ...centrum otwarte (fot. KMP Elbląg

W poniedziałek (13 października) w Zespole Szkół w Nowakowie odbyło się uroczyste otwarcie Szkolnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Uroczystość połączona była z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Otwarcia i symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali starosta elbląski Sławomir Jezierski, wójt Gminy Elbląg Genowefa Kwoczek, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu Zbigniew Lichuszewski oraz dyrektor Zespołu Szkół w Nowakowie Bogusław Milusz.
     - W ramach Szkolnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w szkole, prowadzone będą zajęcia z dziećmi i młodzieżą w zakresie wychowania komunikacyjnego, upowszechniana będzie wiedza teoretyczna i praktyczna w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówi Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Podczas szkoleń młodzież uświadamiana będzie o istocie zagrożeń wynikających z uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzieci i młodzież będą miały okazję m.in. przygotować się do egzaminu na kartę rowerową i motorowerową.
     Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu wyposaży szkołę w niezbędny sprzęt, pomoce naukowe, podręczniki oraz przygotuje plac manewrowy do jazdy praktycznej rowerem i motorowerem.

 

Już podczas spotkania inauguracyjnego WORD przekazał Szkolnemu Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego m.in. dwa rowery górskie, skuter, pachołki czy mały sygnalizator świetlny.
     W trakcie imprezy wystąpili uczniowie szkoły, którzy przypomnieli wszystkim zgromadzonym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama