UWAGA!

Centrum Kształcenia wzbogaci się o nowe laboratoria

 Elbląg, Centrum Kształcenia przy ul. Rawskiej wzbogaci się o nowe laboratoria
Centrum Kształcenia przy ul. Rawskiej wzbogaci się o nowe laboratoria (fot. Anna Dembińska)

Laboratoria do nauki chemii, fizyki, matematyki i biologii oraz ciemnia do nauki optyki powstaną w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu w budynku po byłym gimnazjum przy ul. Rawskiej. Miasto ogłosiło przetarg na remont budynku.

Budynek po byłym gimnazjum przy ul. Rawskiej został włączony do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Aby mógł pełnić swoją funkcję, potrzebny jest jednak gruntowny remont. Miasto ogłosiło przetarg na jego wykonanie.

W budynku powstaną laboratoria: chemiczne, fizyczne, biologiczne, matematyczne oraz ciemnia do nauki optyki. Wykonanie laboratoriów będzie wymagało malowania ścian i sufitów, wykonanie odpowiedniej antypoślizgowej, odpornej na środki chemiczne podłogi, utworzenie świetlicy, wykonania wentylacji sali oraz podłączenia odpowiednich instalacji. W każdym laboratorium przewidziano 8 dwuosobowych stanowisk dla uczniów.

To jednak nie koniec. Wyremontowana zostanie klatka schodowa, korytarz i toaleta, powstanie szatnia, wewnętrzna kanalizacja sanitarna, zostanie zamontowana wentylacja mechaniczna oraz zainstalowana ciepła i zimna woda. Założona zostanie też sieć elektryczna i teletechniczna.

Zwycięzca przetargu na przeprowadzenie remontu będzie miał 4 miesiące od zawarcia umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 5 maja, wówczas prawdopodobnie poznamy wykonawcę.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama