UWAGA!

Centrum Organizacji Pozarządowych w tych samych rękach

 Elbląg, COP był m.in. zaangażowany w przygotowanie Forum Inicjatyw Pozarządowych, którego 20. edycja odbyła się w ubiegłym roku
COP był m.in. zaangażowany w przygotowanie Forum Inicjatyw Pozarządowych, którego 20. edycja odbyła się w ubiegłym roku (fot. COP)

Wiemy już, kto ma poprowadzić Centrum Organizacji Pozarządowych. Decyzją Witolda Wróblewskiego, prezydenta miasta, to zadanie zrealizuje ponownie Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

- Centrum Organizacji Pozarządowych zostanie uruchomione od 1 kwietnia - mówi Arkadiusz Jachimowicz, prezes zarządu w ESWIP. - Na początku będzie funkcjonować w formie kontaktów zdalnych w zakresie poradnictwa, informacji, konsultacji itp. Po zakończeniu epidemii COP powróci do zwykłego trybu działania: szkoleń, spotkań doradczych, wydarzeń, a także udostępniania sali na spotkania dla organizacji – podkreśla. Jednocześnie informuje, że centrum będzie działać w tym samym miejscu, co dotychczas, czyli w przy ul. Związku Jaszczurczego 17.

Na realizację zadania prowadzenia i obsługi Centrum Organizacji Pozarządowych w budżecie miasta zabezpieczono 40 tys. zł. W rozstrzygniętym przez miasto konkursie brano pod uwagę jedynie dwie zgłoszone propozycje. Oprócz tej złożonej przez ESWIP na konkurs została zgłoszona także oferta partnerska Stowarzyszenia Wolny Elbląg, Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie SZANSA i Stowarzyszenia Elblog.pl.

 

Tomasz Bil
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama