UWAGA!

Charytatywny Bieg Niepodległości w SP 16

 
Elbląg, Charytatywny Bieg Niepodległości w SP 16
fot. nadesłana

Dzieci należy uczyć wrażliwości na ludzką niedolę już od najmłodszych lat. Trzeba im pokazywać, że każdy gest i każda złotówka znaczą bardzo wiele dla osób, które akurat tego potrzebują. Nie czekaj - mówimy - tylko popatrz w około i zrób coś dobrego dla innych… Z takiego założenia wyszli organizatorzy akcji „Proteza dla Tomka” i 4 listopada w Szkole Podstawowej nr 16 przygotowali bieg charytatywny.

Poprosiliśmy dzieci i rodziców o wsparcie finansowe na zakup protezy dla Tomasza Kłosińskiego, który stracił nogę w wypadku samochodowym, a jednocześnie zaproponowaliśmy udział w przyszkolnym Biegu Niepodległości. W kilku seriach pobiegło około 500 dzieci ze wszystkich klas 0-6. Każdy dał tyle ile mógł w sferze materialnej, ale największego wsparcia otrzymał Tomek w sferze duchowej.
       To była prawdziwa edukacja, w której dzieci w realnym świecie dotknęły „kawałka życia”, w którym nie wszyscy są zdrowi i sprawni, a rzeczywistą wartością jest to, co konkretnie czynimy dobrego dla innych, a nie tylko o tym mówimy.
       Niektóre dzieci pierwszy raz w życiu tak bezpośrednio spotkały się z niepełnosprawnością, ale już od teraz będą miały poczucie, że można i należy pomagać i że każdy nawet mały gest potrafi zdziałać cuda.
       Akcja odbyła się we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu, którego koordynatorem jest Gabriela Zimirowska. Dziękujemy pani Gabrieli za pomoc oraz wszystkim rodzicom za finansowy wkład w naszą akcję i oczywiście dzieciom za wspólne niepodległościowe bieganie.
       Zobacz więcej zdjęć.
      
      
Szkoła Podstawowa nr 16
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama