UWAGA!

Chcemy pokazać, że przejmujemy się losem innych

 
Elbląg, Rano wolontariusze stawili się w sztabie WOŚP, by odebrać puszki na kwestę
Rano wolontariusze stawili się w sztabie WOŚP, by odebrać puszki na kwestę (fot. Anna Dembińska)

Nie przeraziło ich zimno, ani wczesna pora. Przed Ratuszem Staromiejskim zameldowała się liczna grupa wolontariuszy, gotowych kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przeważająca liczba wolontariuszy to uczniowie elbląskich gimnazjów i szkół średnich. Ola i Marysia z II Liceum Ogólnokształcącego w akcji Jurka Owsiaka biorą udział już czwarty raz. - Co prawda jest mega zimno, ale ogólnie bardzo przyjemnie – mówi Ola. - Fajnie, że możemy trochę pomóc.
       - Nogi nam zamarzają, ale jednak chodzi się dalej, bo chcemy pomagać – dodaje Marysia. - Jest to bardzo fajna akcja. Co z tego, że jest zimno, da się to jakoś wytrzymać. Na pewno będę kwestować w kolejnych latach.
       Jak mówią wolontariuszki, podczas kwestowania zdarzają się różne sytuacje, jednak większość osób z chęcią wrzuca pieniądze do puszek. - Większość ludzi daje więcej pieniędzy, gdy widzi, jacy jesteśmy zmarznięci – mówi Ola.

  Elbląg, - Dla nas to wielka przyjemność pomagać tym, którzy tego naprawdę potrzebują – mówi Kasia (z prawej),
- Dla nas to wielka przyjemność pomagać tym, którzy tego naprawdę potrzebują – mówi Kasia (z prawej), fot. DK


       - Ludzie zazwyczaj bardzo miło nas odbierają, ale są i tacy, którzy omijają nas szerokim łukiem – mówi Marta, uczennica II LO. - Większość reaguje jednak bardzo pozytywnie, mówiąc, że dobrze, że tacy wolontariusze jeszcze są. Poprzez pomoc potrzebującym chcemy się trochę dowartościować, ale przede wszystkim pokazać, że młodzi ludzie także przejmują się losem innych. Nie jesteśmy egoistyczni i jak chcemy, to potrafimy się zmobilizować, by wstać na tak wczesną godzinę. A że jest zimno? Wystarczy odpowiednio się ubrać.
       - Dla nas to wielka przyjemność pomagać tym, którzy tego naprawdę potrzebują – mówi Kasia, gimnazjalistka, która akcję Jurka Owsiaka zaczęła wspierać rok temu. - WOŚP to szlachetna akcja i sprawia nam radość, że możemy w niej uczestniczyć. Czasami ludzie od nas odchodzili, ale więcej osób chce pomóc – wspomina poprzednią akcję. - Nasz kolega zatrzymywał samochody, a ludzie opuszczali szybę i wrzucali pieniądze.
      
       Trwają elbląskie licytacje WOŚP, wśród nich fanty przekazane przez portEl.pl: artykuł i baner reklamowy oraz kalendarze.
      

      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dobrze że przejmują sie losem innych i chca pomagać. Mam auto do umycia, a nie chcę mi sie wychodzić bo jest zimno :)
 • dziwię się mocno że ta nasza młodzież jest taka niedouczona i naiwna człowiek uczy się na błędach i historii ja nie wierzę owsiakowi i ode mnie i moich znajomych złamanego grosza nie dostanie!
 • Cóż POgoniłem, psami poszczułem, kasy nie dałem bo niby dlaczego? Żeby panu Owsiakowi i jego rodzinie żyło się jeszcze lepiej? Zastanówcie się ile z każdej zebranej złotówki przeznaczane jest na sprzęt a ile jest marnotrawione na reklamy i utrzymanie tego złotego melon? Owsiak nie chce tego powiedzieć więc dziękuję mu bardzo!
 • owsiak jest synem księgowej i oficera ---MO---- taka ogólnopolska akcja to niezły sposób na lekkie i dostatnie życie - ze swojej strony współczuję naiwniakom popierającym tę akcję! :)
 • dotacji domów Owskiaka
 • Może zapytacie o tatusia i mamusie kaczyńskiego? Tez fajne, ,życiorysy, ,. .. .jeżeli już idzie na genealogie rodzinne. Tak łatwo ich nie, ,przebijecie, ,. .. .. Czy byc cenzorem w PRLu czy byc księgową lub czy być oficerem MO czy TW?????Oto jest pytanie? O dziadkach nie napisze bo strach się bać!
 • A ty czyim synem czy córką jesteś ?
 • A twoj tatus albo dziadek kim byl?pogrzeb w ksiazeczkach partyjnych swego dziadka. ilu ludziom zaszkodzil? Wstydzisz sie go, chyba nie?mysl logicznie i nie paplaj po innych. jak chcesz uderzyc to kij sie zasze znajdzie. caloksztalt jes wazniejszy.
 • No to co już hejty pisowskie w gotowości? Nikt wam nie każe hejtować, chyba że stawki sa duże?
 • sprawozdanie za rok 2013 to 91,8 procent rzeczywiste w wydatki fundacji Owsiaka, koszty własne fundacji to 8,2 procent od całej sumy. Pytanie czy to dużo czy mało. I co wchodzi w wydatki własne? Znam fundacje elbląskie o kosztach własnych ok 20 procent. .. .. mniej spektakularne i mniej wydające na potrzeby innych. .. szczytem jest fundacja osoby wystawiającej własne dobra użytkowe jako eksponaty fundacji. .. .prawdziwy majstersztyk.
 • Chrzań się, katoliku
 • Oto młode pokolenie żebraków na stażu póxniej pójdą do MOPSU kapturek na ten durny łeb i puszka w rękę to Polska edukacja młodzieży
Reklama