UWAGA!

Chcesz wjechać do lasu? Patrz na tablice

 Elbląg, Chcesz wjechać do lasu? Patrz na tablice
(fot. Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg)

Na początku tego roku przy wjazdach na drogi leśne zostały postawione nowe tablice informacyjne – informuje Nadleśnictwo Elbląg.

- Przypominamy, że zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy o lasach, ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach – informuje Nadleśnictwo Elbląg.

Dlatego nadleśnictwo porządkując sytuację, postawiło tablice informujące kierowców, z których dróg mogą korzystać. Dodatkowo na niektórych najintensywniej użytkowanych drogach, gdzie obowiązuje zakaz wjazdu, postawione zostały tablice z takim zakazem.

- Dzięki nowym tablicom każdy, kto będzie chciał skorzystać z drogi leśnej, bez problemu oceni czy może na nią wjechać. Większość wewnętrznych dróg leśnych z różnych powodów między innymi dlatego, że nie spełniają wymagań stawianych drogom publicznym (kwestie bezpieczeństwa ruchu drogowego), objęte są zakazem wjazdu. Należy zapamiętać, że kiedy zamierzamy wjechać do lasu zgodnie z przepisami, musimy kierować się zasadą, że możemy to zrobić tylko wtedy, gdy jest ona oznaczona drogowskazem to umożliwiającym. W innych przypadkach wjazd jest zakazany – dodaje Nadleśnictwo Elbląg.

  Elbląg, Chcesz wjechać do lasu? Patrz na tablice
(fot. Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg)

Leśnicy apelują do wszystkich korzystających z lasu o niezastawianie wjazdów na drogi leśne, które służą nie tylko do poruszania się pojazdów zwianych z pracami wykonywanymi w lesie, ale służą także służbom ratunkowym takim jak: straż pożarna, pogotowie ratunkowe, straż graniczna, a nawet morska służba poszukiwania i ratownictwa.

- Zapraszamy do korzystania z ponad 20 miejsc postoju pojazdów w Nadleśnictwie Elbląg, przy których często znajdują się oprócz wiat i ławeczek także szlaki turystyczne, wieże widokowe, pomniki przyrody, ścieżki edukacyjne i inne atrakcje turystyczne. Można je znaleźć na mapach w aplikacjach mobilnych: „mBDL”, w której dostępne są mapy Lasów Państwowych w całej Polsce oraz w aplikacji „Kraina Buka” – stworzonej dzięki współpracy Nadleśnictwa Elbląg i Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, w której znaleźć można atrakcje turystyczne w okolicy Elbląga i Wysoczyzny Elbląskiej – dodaje Nadleśnictwo Elbląg.

Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama