UWAGA!

Cheerleaderki mistrzyniami Polski!

 Elbląg, Cheerleaderki mistrzyniami Polski!
(fot. nadesłana)

Elbląskie tancerki zdobyły tytuł mistrzyń Polski cheerleaderek w kategorii seniorek. Zawody odbyły się w sobotę w Karczewie pod Warszawą.

Elblążanki rywalizowały w  kategorii „freestyle pom”, która pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Nasze miasto reprezentowały dwa zespoły: seniorski „Cheerleaders Cadmans” i juniorski „Cheerleaders Cadmans Junior” oraz trzy duety w kategorii junior. Mistrzostwa Polski były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Wiedniu.
       Zespół seniorek Cheerleaders Cadmans zdobył tytuł mistrza Polski w składzie: Agnieszka Kuczkowska, Agata Iwaniszczuk, Magdalena Konczewska, Dorota Choromańska, Monika Skowrońska, Justyna Pisarska, Małgorzata Mazur, Milena Jankowska, Klaudia Abłażewicz, Paula Tęcza, Paula Ludwiczak, Karolina Malinowska. Trenerem zespołu jest założycielka Centrum Tańca Cadmans Aneta Orłowska.
       Młodsze zawodniczki „Cheerleaders Cadmans Junior” trenowane przez Magdalenę Konczewską w kategorii „freestyle pom dance junior”, pomimo dużej konkurencji i wysokiego poziomu tanecznego zespołów - uplasowały się na wysokim piątym miejscu. Wystąpiły w składzie: Daria Borkowska, Wiktoria Pałeczko, Aleksandra Pałeczko, Nikola Różańska, Patrycja Radzikowska, Patrycja Marguardt, Daria Murawska, Oliwia Misterkiewicz, Karolina Biegajewska, Oliwia Gruszecka, Ada Szopińska,  Karina Kwiatkowska, Klaudia Samsel, Karolina Ołoszewska, Matylda Domżał, Paulina Zalewska, Amelia Solecka.
       Zawodniczki z tego zespołu wystartowały także w kategorii freestyle duety, zdobywając miejsca:
       VII miejsce- Karolina Ołoszewska i Daria Murawska
       VIII miejsce- Wiktoria Pałeczko i Aleksandra Pałeczko
       XX miejsce- Daria Borkowska i Nikola Różańska.  
       Już za tydzień nasze dziewczyny wyruszą na kolejne mistrzostwa. W Gdyni  po raz piąty będą rywalizowały w kategorii „pom dance” zarówno w formacji jak i w duetach. Elblążanie trzymajcie kciuki za nasze zawodniczki!
      
      
      
Andrzej Orłowski, Centrum Tańca Cadmans
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama