UWAGA!

Teraz ja - Chuligani na posesji Szkoły Podstawowej nr 23

Mieszkam obok Szkoły Podstawowej nr 23 i codziennie mam przed oczami widok młodzieży dewastującej posesję tej szkoły. Po zajęciach szkolnych zbierają się tam chuligani z całej okolicy, piją alkohol, palą papierosy, przeklinają, biją się, zaśmiecają teren oraz załatwiają potrzeby fizjologiczne. Tym samym zakłócają spokój mieszkańcom okolicy.

Szkolna posesja jest niezadbana, liczne dziury w płocie, brak furtek w ogrodzeniu, otwarta brama wjazdowa na boisko - dają chuliganom zaproszenie do wejścia. A oni już tam nie próżnują, czego dowodem są licznie potłuczone butelki, niedopalone papierosy, strzykawki, prezerwatywy i inne zanieczyszczenia. Na noc natomiast przez otwartą bramę wjeżdżają samochody, parkując na boisku, a właściciele udają się do domów przez dziury w płocie, nic nie płacąc za postój swych maszyn.
     Niemal codziennie interweniuje policja (nieraz po kilka radiowozów dziennie), legitymując chuliganów, co, niestety, nie przynosi żadnych skutków.
     Wiadomym jest, że instytucja państwowa, jaką jest szkoła, powinna być zadbana i czysta, dając tym samym naszym dzieciom dobre warunki do edukacji i przykładne wychowanie, gdyż takie jest jej zadanie. Szkoła Podstawowa nr 23 taka, niestety, nie jest.
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 1
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.7 9 21

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • odkąd pamiętam pod Sp 23 zbierali się chłopcy niewiedzący co ze sobą zrobić i nadal niestety nic się nie zmieniło, chyba młodsi ich bracia się pojawili; / Myślę, że zamknięty bramy nic nie dadzą, chyba że policja zacznie im wlepiać mandaty za wdarcie się na teren szkoły po godzinach urzędowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  absolwentka sp 23(2009-03-11)
 • a ja sie pytam gdzie jest dyrektorka szkoły, stróż czy ochrona. Żeczywiście wielokrotnie przechodząć obok szkoły na szczycie od przejscia z UM zawsze słychac niecenzuralne słowa. Pijanych jest więcej niz na dyskotekach. Gdzie są ich rodzice?
 • Dziwi zachowanie policji, która jest bezradna na zachownia młodzieży ale i nie tylko młodzieży na terenie szkoły. Na boisku szkoły już od rana zaczyna się ruch. Panowie z piwem czy młodzi ludzie, którzy "kręca bąki" motorynkami bądź wrakami samochodów na boisku to norma. Nie rozumiem tylko dlaczego priorytetem staży miejskiej stało się rozmieszczanie radaru w róznych częściach miasta zamiast prewencja w takich sytuacjach. Wielokrotnie zgłaszałałem takie akcje jednak nie doczekałam się ani strażników ani policji. Panowie - tzw władza zastanówcie się ile paragrafów mozna pod te już "normalne" sytuacje na terenie szkoły 23 podciągnąć. Dokształcajcie się w tym kierunku bo to wstyd, że funkcjonariusz publiczny nie potrafi dostosowac paragrafu do wykroczenia. Nieznajomość prawa szkodzi - tylko komu?!?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zawiedziona(2009-03-12)
 • Mieszkam w bliskim sąsiedztwie SP23.Co do wcześniejszych komentarzy, to nie zgadzam się z nimi do końca. Ten artykuł szykanuje szkołe na ulicy Słonecznej a prawda jest taka, że prawie każda szkoła boryka się z podobnymi problemami. Nigdy wychodząc na spacer z dzieckiem nie zauważyłam prezerwatyw, strzykawek itp. Na teren szkoły nie przyjeżdża policja, nie ma interwencji a młodzież sp23 jest taka sama jak w innych placówkach. Myślę, że powinno się zacząć od zmiany nawyków ludzi, którzy mieszkają w sąsiedztwie szkoły. Droga na skróty przez boisko stała się tradycją podobnie sprawa wygląda z wyprowadzaniem zwierzaków. Problem wybitych szyb i przesiadywania starszej młodzieży, która nie ma co ze sobą zrobić zniknął z chwilą pojawienia się monitoringu. Jeżeli ktoś ma odwagę pisać artykuły oczerniające placówkę to dlaczego zostaje anonimowy. Wypadałoby się podpisać zanim się uderzy w dobre imię szkoły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Ewelina Kosecka(2009-03-12)
 • Odawlcie się od sp 23.Uczyłem się tam - to fajna buda a przede wszystkim czysta. Jak ktoś chce uderzyć psa, zawsze znajdzie kija!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  absolwent(2009-03-12)
 • Czy tgo artykułu nie pisał sam chuligan, ktróy niszczy wszystkie szkoły w Elblągu?!?!?!?!?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ggggggg(2009-03-12)
 • Co wy wypisujecie?!? Jakie interwencje policji, jaka dewastacja, jakie strzykawki? To normalna szkoła, jak każda inna. Nigdy nie widziałem takich numerów o jakich piszecie. Chyba ten, kto pisał ten artykuł, nie jest w stanie strawić, że sp23 jest koooool!!
 • Gdzie jest dzielnicowy, co zrobil w tej sprawie, czy moze przygotowije sie juz do przejscia na wczesniejszą emeryturę
 • zmienić dyrektora szkoly, i zagonić Straż Miejską do roboty, i po sprawie.
 • Co z tego, że widzisz-to tylko dowód, że masz dobry wzrok. To przecież są Wasze dzieci i Wasze wnuki. A wy jesteście flaki z olejem. Dyrektor szkoły, policjant i ksiądz to zbyt mało. Was z tej dzielnicy powinni przenieść do podupadłych popegeerowskich zasobów mieszkaniowych i poić Mamrotami.
 • Atak na szkołę jest bezzasadny. Jacy rodzice takie ich dzieci. Znam tą dzielnicę doskonale. To wstyd, że patologia zajmuje tak atrakcyjną elbląską przestrzeń. Lekko wszystko przyszło dziadkom, a wnuki dopełniają dzieła. Weżcie się za te swoje odrostki bo niedługo was mieszkańców będą traktować nogami!!!
 • od razu widac ze to jakas wrazliwa panienka pisala a nie prawdziwy mezczyzna
Reklama