UWAGA!

Ciemno na ulicach

 
Elbląg, Robert Turlej
Robert Turlej (fot. WS).

W okresie jesienno-zimowym, przy wcześniejszym zapadaniu zmroku, dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Takie sytuacje miały niestety miejsce w naszym mieście w ostatnich tygodniach – interpelację w sprawie doświetlenia przejść dla pieszych złożyli na wczorajszej (30 grudnia) sesji Rady Miejskiej radni Robert Turlej i Maria Kosecka.

W interpelacji czytamy:
       „W okresie jesienno-zimowym, przy zmiennych warunkach pogodowych, a także wcześniejszym zapadaniu zmroku, dochodzi najczęściej do wypadków z udziałem pieszych. Takie sytuacje miały niestety miejsce w naszym mieście w ostatnich tygodniach. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zwracamy się z prośbą o doświetlenie w 2014 roku wybranych przejść dla pieszych.
       W Elblągu przejścia dla pieszych oświetlane są wyłącznie lampami ulicznymi, co w wielu przypadkach nie jest do końca skuteczne. W ostatnim czasie coraz więcej miast wykorzystuje specjalne oprawy oświetleniowe przeznaczone wyłącznie do doświetlania przejść dla pieszych. Bierzmy z nich przykład.
       Jednym z przykładów są oprawy Calypso Zebra firmy Schreder. Dzięki możliwości montażu oprawy nad jezdnią na specjalnym słupie z wysięgnikiem (możliwy jest również montaż na chodniku, bezpośrednio na słupie) uzyskuje się bardzo równomierne oświetlanie całej długości przejścia (nawet o szerokości czterech-pięciu pasów ruchu) w płaszczyźnie poziomej i co niesłychanie ważnej – składowej pionowej.
       Nowoczesne systemy oświetleniowe przyczyniają się w rzeczywisty sposób do poprawy bezpieczeństwa pieszych na przejściu oraz w jego bezpośrednim otoczeniu. Wnioskujemy zatem, aby w budżecie na rok 2014 znalazły się środki na doświetlenie przejść dla pieszych.
       Z poważaniem,
       Maria Kosecka, Robert Turlej”
      
       Ponieważ wczorajsza sesja RM przedłużyła się do godz. 19, prezydent Jerzy Wilk nie odpowiadał na interpelacje radnych podczas sesji, odpowie radnym na piśmie. Wtedy dowiemy się, czy miasto zamierza poprawić oświetlenie elbląskich ulic.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama