UWAGA!

Co na to szkoły?

Na odpowiedź na interpelację Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Obrony Praw Ucznia dotyczącą możliwości usprawiedliwiania własnych nieobecności przez pełnoletnich uczniów Ministerstwo Edukacji ma miesiąc. Wtedy też ma się okazać, czy szkoły mają obowiązek, czy też nie muszą honorować takich usprawiedliwień.

Zdecydowana większość szkół w Polsce tego nie robi. Wśród nich jest I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu. Mówi dyrektor placówki Dorota Pawłowska:
     
     Z kolei jedną ze szkół, które honorują tego typu usprawiedliwienia, jest II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu. Z dyrektorem szkoły Andrzejem Korpackim rozmawia Krzysztof Fedak:
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • i pani Pawłowska ma rację, i pan Korpacki ma rację. ale czy się to da wypośrodkować? tak samo nie można pełnoletniego ucznia zmusić do chodzenia do szkoły. hmmm?
 • a ja w zeszlym roku skonczylam 2LO i jakos nie pamietam, zeby honorowali takie usprawiedliwienia...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jaaaaa(2006-01-27)
 • wychowawca klasy powinien honorować usprawiedliwienie wyłacznie pisane przez rodziców ( zwrot usprawiedliwienia powinien nastąpić na spotkaniach z rodzicami w celu kontroli wiarygodnosci) lub lekarza ( dopóki mam obowiązek utrzymania dziecka mimo że ma 18 lat ). Kiedy dziecko będzie mogło samo sobie usprawiedliwiać nieobecności w szkole to przy okazji nauczy sięj jak kłamać lub oszukiwać , a to pierwsze krok inauki korupcji. RODzic
Reklama