UWAGA!

Co należy zmienić w parku Modrzewie?

 Elbląg, Mieszkańcy planują
Mieszkańcy planują (fot. Michał Skroboszewski)

Więcej dekoracji z kwiatów i żywopłotów, oświetlenie placu zabaw i ścieżek, utworzenie letniej kawiarenki i miejsca na małą gastronomię, więcej ławek, zbudowanie skateparku to tylko niektóre z pomysłów, które mieszkańcy osiedla Zawada przedstawili podczas dzisiejszych (24 kwietnia) konsultacji społecznych. Zobacz więcej.

Na spotkanie przybyła spora liczba mieszkańców Zawady i miłośników parku Modrzewie. Dwudniowe konsultacje są realizowane w ramach projektu zagospodarowania parku Modrzewie pod kątem potrzeb osób starszych.
       - Rada Seniorów przy współudziale Urzędu Miasta wraz z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” w Warszawie wzięła udział w konkursie „Zoom na Rady Seniorów” – wyjaśniła Teresa Urban, przewodnicząca Rady Seniorów w Elblągu. – I w ramach tego konkursu realizujemy właśnie projekt zagospodarowania parku Modrzewie.
       Projekt zaadresowany jest głównie do osób starszych i zakłada zagospodarowanie parku pod kątem potrzeb seniorów, ale nie tylko. W jego ramach od października ubiegłego roku organizowane są warsztaty o różnej tematyce.
       – Dotyczą one współpracy Rady Seniorów z władzami miasta, z młodzieżą, ale także zagospodarowania przestrzeni nie tylko w parku Modrzewie lecz także w mieście uwzględniając potrzeby osób starszych – informuje Teresa Urban. - Kolejnym działaniem są realizowane właśnie dwudniowe konsultacje z mieszkańcami osiedla Zawada, mające na celu zebranie pomysłów na zagospodarowanie parku.
       Podczas spotkania, które odbyło się przy parkowym placu zabaw, mieszkańcy prezentowali swoje pomysły i opinie dotyczące zagospodarowania parku tak, by stał się on jeszcze bardziej funkcjonalnym i atrakcyjnym miejscem zachęcającym do spędzenia w nim wolnego czasu. Mieszkańcy zapisywali propozycje zmian na zielonych i żółtych flagach, które umiejscawiali na mapie parku. Na flagach zielonych zapisywali pomysły na wykorzystanie miejsc z potencjałem, na żółtych, co w parku nie spełnia ich oczekiwań i powinno ulec zmianie.
       I tak zaproponowano powiększenie siłowni miejskiej, oświetlenie placu zabaw i ścieżek, zbudowanie skateparku, modernizację nawierzchni ścieżek utwardzanych, zbudowanie fontanny oraz placu do gier, murowanych grillów, stworzenie kwiatostanów i żywopłotów, wyznaczenie miejsca na letnią kafejkę oraz małą gastronomię. Zwrócono uwagę na brak poręczy przy schodkach czy brak podjazdów dla wózków oraz na kradzieże. Postulowano walkę z psimi odchodami, libacjami alkoholowymi na terenie parku oraz wymianę starych ławek na nowe.
       Wszystkie zebrane pomysły zostaną spisane i w postaci raportu przekazane do zaopiniowania konserwatorowi zabytków.
       – Mamy umowę z władzami miasta, że po zakończeniu projektu większość pomysłów zostanie zrealizowana – mówi Teresa Urban. – Z przeprowadzonych dotychczas spacerów badawczych wynika, że nie będą to zmiany wymagające ogromnych nakładów finansowych, w związku z tym znaczna ich część zostanie uwzględniona.
       Jutro (25 kwietnia) o godz. 11 konsultacji ciąg dalszy. Tym razem mieszkańcy zaproszeni są do spółdzielni mieszkaniowej Zakrzewo.
      
mg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "Postulowano (. .. ) wymianę starych ławek na nowe. " To zdanie stawia całość pod wielkim znakiem zapytania. Toć nowe ławki są już w tym parku od roku. Czyżby Autor nie pofatygował się na spotkanie? Chciałbym też zapytać jak Autor wyobraża sobie walkę z psimi dochodami? Jak będzie walczył? Bron palna, czy biała? Kolokwialnie będzie kroił, czy strzelał do psiego gó, ,a?
 • Żadnych tam skateparków. Park to park.
 • Należy wyciąć drzewa i wybudować nowe bloki, Biedronki lub kościoły.
 • postawić budki z lodami gazony do kwiatów bo jak będą w ziemi to zaraz te chytre baby powyrywają i na cmentarz albo na działkę wydzielić i ogrodzić sra lnie dla kundli żeby nie srały gdzie popadnie postawić parę kamer które będą pilnować pijaczków pijących pod chmurka przegonić jeżdżących na skuterach po alejkach
 • Ja chce plaze i Disneyland !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  MichaelJackson(2015-04-25)
 • Wybetonować!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  anżdżelica(2015-04-25)
 • Naprawić chodniki i zrobić wjazd od wiejskiej, bo wózkiem jeździć nie mogę
 • Boże! Następne spokojne miejsce gdzie jeszcze mozna posłuchać ciszy i ptaków zniszczą Seniorzy!!!! senior wieczorem idzie spać, po co oświetlenie alejek!!!! żywopłoty? - żeby zagracić przestrzeń??? Taka ładna łąka, balsam dla oczu. Zostawcie park Modrzewia w spokoju. Warszawa dostała kasę na szkolenia naomawianie projektów i znaleźli frajerów a Zawady, razem zniszczą Park Modrzewia!!! wielka szkoda.
 • Skateparki róbcie między blokami a "zielone parki" z ostatnimi drzewami w Elblągu zostawcie w spokoju, gdzie mamy spacerować czy wypoczywać w spokoju jak nie między drzewami wśród zieleni. Wpuścicie rozwrzeszczaną hołotę i spokój szlag strzeli.
 • Dokładnie zgadzam się z przedmówcami wybudujcie więcej "Biedronek" i kościołów i do tego całe mnóstwo parkingów, wytnijcie drzewa, zabetonujcie wszystko i wyrównajcie a będzie tak ślicznie !!!! kur. .. .a stado matołów w tym mieście żyje
Reklama