UWAGA!

Co nam dała Solidarność - zobacz!

 
Elbląg, Z Karolem Nawrockim, historykiem z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku rozmawiała Agnieszka Jarzębska
Z Karolem Nawrockim, historykiem z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku rozmawiała Agnieszka Jarzębska

Okazją do rozmowy z Karolem Nawrockim, historykiem z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku, była wystawa prezentowana w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Karol Nawrocki specjalizuje się w historii Wybrzeża i wydarzeń Grudnia '70. Jest autorem wielu publikacji, w tym dotyczących Elbląga, takich jak Zarys historii NSZZ Solidarność regionu elbląskiego 1980-1989 i Wokół elbląskiej Solidarności. Materiał przygotowali: Agnieszka Jarzębska i Tomasz Misiuk z portalu eswiatowid.pl.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Smród, Brud i Ubustwo!!!
 • A wróć pamięcią do lat osiemdziesiątych, jakim autem jeździłeś, co jadłeś i jak się ubierałeś ? Pewnie, że teraz nie ma samych pozytywów ale nie chcę powrotu do tamtej siermiężnej biedy, nie nie, nie !!!
 • .. .i wtórny analfabetyzm
 • Krotką ludzie macie pamięć; ) zapomnieliście jak to się stało nocami po kawałek ochłapa i to jeszcze na kartki, młodzi tego nie pamiętają ale starsi powinni; )
 • Chciałyś teraz zjeść kawałek takiego ochłapa z prawdziwego mięsa
 • Jakim cudem przeżyłeś, jak Twoi rodzice stali nocami po kawałek "ochłapa"
 • komunizm był zły to wiedzą wszyscy ale miało być inaczej czyli dobrze a jak jest?? każdy wie jak- kolesiostwo, łapówkarstwo, złodziejstwo, bandyctwo, zawyżanie statystyk jakich tylko można począwszy od policji do zarobków, zarobki po 1500zł na rekę, przęśladowanie normalnych ludzi przez skarbówkę i policje, podatki jedne z najwyższych na świecie itd. a co nam dała jeszcze solidarność? otóż nie nam tylko komunistom renty i emerytury po 7 tyś zł i gwarancje nietykalności do śmierci, bo w normalnym kraju aparatczyk i sługus okupanta dostał by stryczek, przemocą okupant wprowadził swoich w 1945 do 1990 a Solidaruchy tobią to samo poustawiali swoich na stołkach i doją naród jak tylko można. to dalej głosujcie sobie na Peło, Pis, Palikotka, SLD i innych załatwią was do końca. pozdro nieuki.
 • Z " prawdziwego mięsa " ? raczej z dwudziestoletniej krowy która po uboju sanitarnym powinna iść do bakutylu, prawdziwe mięso jechało za friko za wschodnia granicę; )
 • Wybrańcom dużo a pozostałym stres, depresję i bezrobocie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARYDINO(2013-10-07)
 • Do Anonima piszącego:A wróć pamięcią do lat osiemdziesiątych, jakim autem jeździłeś, co jadłeś i jak się ubierałeś ? Pewnie, że teraz nie ma samych pozytywów ale nie chcę powrotu do tamtej siermiężnej biedy, nie nie, nie !!!" za jakieś 30 lat podobny do Ciebie napisze też że lata 10.obecnego wieku były siermiężne i ubogie, historia toczy się i zmienia postęp zawsze następuje.
 • Zgadza się ale nie w takim tempie, tamten system musiał upaść i nie jest to wcale zasługa solidarności, po prostu był niewydolny, zmiany przyniosły wiele zła, bezrozumna - złodziejska prywatyzacja, zniszczenie rodzimego przemysłu przez niekontrolowaną sprzedaż obcemu kapitałowi by ten później mógł być niszczony jako potencjalna konkurencja, dopuszczenie do najwyższych stanowisk ludzi bez kwalifikacji i jakichkolwiek predyspozycji w tym cwaniaków i oszustów dbających tylko o swoje prywatne interesy, można by wyliczać długo ale mimo tego całego zła nigdy nie powiem " komun wróć " teraz żyje mi się znacznie lepiej Anonim.
Reklama