UWAGA!

Co warto wiedzieć o wakacjach all inclusive?

 
Co warto wiedzieć o wakacjach all inclusive?

Wyruszając na beztroskie wakacje nie chcemy absolutnie niczym się przejmować – szczególnie dodatkowymi opłatami związanymi z posiłkami i napojami podczas naszego pobytu w wymarzonym hotelu. Naprzeciw oczekiwaniom turystów wychodzi coraz popularniejsza opcja all inclusive. Czym ona właściwie jest, co zawiera i jakie są jej rodzaje?

Nie istnieją określone standardy all inclusive i w zależności od hotelu opcja ta może wyglądać zupełnie inaczej. Wszystko tkwi w szczegółach, dlatego warto dokładnie zapoznać się z opisem hotelu, zanim się go zarezerwuje. Najczęściej oferta all inclusive obejmuje trzy posiłki dziennie, przekąski oraz lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe dostępne w określonych godzinach bez limitów.
        Istnieje wiele rodzajów all inclusive. Spotkać się można z opcją soft all inclusive – zazwyczaj oznacza ona  lub trzy posiłki dziennie, często w formie przystawek, oraz ograniczoną liczbę napojów do tych posiłków, bardzo często bez alkoholi. Bogatszą opcją zdecydowanie jest ultra all inclusive; ta opcja pozwala na korzystanie z trzech posiłków dziennie, przekąsek między posiłkami, napoi z kilku barów na terenie hotelu, a często nawet z restauracji a’la carte bez dodatkowych opłat. Wiele hoteli umożliwia też korzystanie z opcji all inclusive 24, w której z napoi alkoholowych i bezalkoholowych można korzystać bez przeszkód przez całą dobę!
        
       Warto wspomnieć, że wiele usług może być wyłączonych z opcji all inclusive. Wśród nich najczęściej są alkohole importowane, świeżo wyciskane soki, usługi SPA, korzystanie z siłowni czy wypożyczalnie sprzętu sportowego na plaży. Warto dokładnie zapoznać się z opisem opcji all inclusive w swoim hotelu, by potem nie natknąć się na nieprzyjemne opłaty.
        
       Zaletą opcji all inclusive niewątpliwie jest komfort. Nie musimy martwić się wydatkami w lokalnych restauracjach czy barach, gdzie ceny, głównie w turystycznych miejscowościach, są wysokie. Mamy do dyspozycji nielimitowaną liczbę napojów, na które zazwyczaj wydaje się więcej, szczególnie w ciepłym klimacie. Jest to też dodatkowe udogodnienie dla rodzin z dziećmi – najczęściej słodycze i lody dla najmłodszych także dostępne są w opcji all inclusive.
       Wakacje all inclusive to doskonały pomysł na beztroski wypoczynek dla rodzin z dziećmi, miłośników animacji, błogiego lenistwa i wypoczynku na terenie hotelu.  Jest to odpoczynek bez żadnych zmartwień, a jedyne czym musimy się przejmować, to godziny otwarcia restauracji i barów. Ogromne resorty all inclusive znajdziemy na całym świecie, niezależnie czy w Europie, w krajach arabskich, czy w egzotycznych destynacjach – niezmiennie przyciągają one tysiące miłośników wygody.
        
       Warto raz na jakiś czas prawdziwie wypocząć na wakacjach all inclusive!
        
       A może czas na spontaniczne wakacje last minute?
      
                                                                                ------- artykuł sponsorowany -------

      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej